Nicole Kidman, Donald Trump yorumunu düzeltti

ntv.com.tr

Nicole Kidman, Donald Trump’ı destekleyen konuşmasına yoğun eleştiri alınca, sözlerine açıklık getirdi.

 • 1

  Nicole Kidman, ABD’nin başkanlık koltuğuna oturma hazırlığı içinde olan Donald Trump’a destek çağrısında bulunmuş, “Trump artık seçildi ve ülke olarak kim başkan olduysa onu desteklememiz gerekir” demişti.

 • 2

  İngiltere televizyonunda Victoria Derbyshire’a konuk olan 49 yaşındaki oyuncu, “Ülkenin temel aldığı şey de bu. Her ne olduysa oldu ve devam edelim” şeklindeki ifadesi nedeniyle sosyal medyadan eleştirilere maruz kaldı.

 • 3

  Trump’ın başkanlığıyla ilgili konuşmasını düzeltmek zorunda kalan Kidman, Access Hollywood sitesine konuşarak, “Sadece Trump’ın artık seçildiğini ve ülke olarak kim başkan olursa olsun onu desteklememiz gerektiğini, çünkü bunun, ülkenin üzerine oturduğu temel olduğunu söyledim” dedi.

 • 4

  Hawaii’de doğan, Avustralya’da büyüyen ve hem Avustralya hem de Amerikan vatandaşı olan Kidman, “Demokrasiye ve Amerikan anayasasına inandığımı vurgulamaya çalıştım” şeklinde konuştu.
 • 5

  Kidman, seçim döneminde, müzisyen eşi Keith Urban’la birlikte ABD’de yaşayan Avustralyalıları oy kullanmaları konusunda teşvik etmiş ve oy kullandıktan sonra çektiği selfie’sini sosyal medyada paylaşmıştı.