Oyuncu Zeynep Elçin'e eşinden ölüm tehdidi

Savaşçı, Şeref Meselesi, Aşk ve Günah, Kaderimin Yazıldığı Gün, "Rüzgârın Kalbi ve Göz Zamanı gibi dizilerde oynayan güzel oyuncu Zeynep Elçin'in (27), şiddet mağduru olduğu; darp, şantaj ve ölümle tehdit edildiği iddiasıyla eşi Hüseyin Y.'ye (37) boşanma davası açtığı ortaya çıktı.

 • 1

  Çağlayan Adalet Sarayı'nda açılan davaya göre; Zeynep Elçin, 4 yıl önce tanıştığı Hüseyin Y. ile 2014'te evlendi. Eşinin isteği üzerine İzmir'e yerleşen Zeynep Elçin, oyunculuğa ara verdi.
 • 2

  Hüseyin Y.'nin evlendikten 3-4 ay sonra eşine fiziksel, psikolojik, sözlü ve ekonomik şiddet uygulamaya başladığı öne sürüldü.
 • 3

  Zeynep Elçin'in, eşinin uyguladığı şiddet sonucu karnındaki bebeğini düşürdüğü de iddia edildi.
 • 4

  Sabah'ın haberine göre; Hüseyin Y.'nin yüksek miktarda kumar borcu da bulunuyordu. Bir gün alacaklıları Hüseyin Y.'nin evine gelerek kumar borcunu ödemezse eşini ellerinden alacaklarına dair tehdit etti. Hüseyin Y. de bu olay nedeniyle eşini alarak memleketine gitti.
 • 5


  Zeynep Elçin, memlekette evden kaçarak daha önce oyunculuk eğitimi aldığı İstanbul'daki hocası A.G.K.'nin evine sığındı. Hüseyin Y. de eşinin arkasından İstanbul'a gitti.
 • 6

  Boşanmayı kabul ettiğini söyleyen Hüseyin Y., bunu konuşmak için Zeynep Elçin'le İstanbul'da bir restoranda buluştu. Hüseyin Y., "Benden asla boşanmayacaksın. Oyuncu olmana da izin vermeyeceğim. Seti basar seni öldürtürüm" diyerek tehdit etti. Hüseyin Y. akrabaları ve hocasını da tehdit etmeye başlayınca Zeynep Elçin savcılığa şikayette bulundu. Şikâyet üzerine Hüseyin Y.'ye 21 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
 • 7

  Kadına yönelik şiddet karşı; ALO 183 Aile, Kadın, Çocuk ve Özürlü Sosyal Hizmet Danışma Hattı ya da Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı'nı ( 0212 656 96 96 ) arayabilirsiniz.