Özlem Kaymaz’dan Nager sendromlu oğluna duygusal mektup

1992 Türkiye Güzeli Özlem Kaymaz, Nager sendromlu oğlu Daniel’in 15’inci doğum gününü duygusal bir mektupla kutladı: Biliyorum birgün pişirdiğim yemeği yiyebileceksin!

 • 1

  1992 Türkiye Güzeli Özlem Kaymaz, 16 yıl önce Hollandalı Watze de Vries ile evlenip Amsterdam’a yerleşti. Üç çocuk annesi olan Kaymaz’ın ikinci çocuğu Daniel, Nager sendromu ile dünyaya geldi ve 15 yılda sayısız ameliyat geçirdi. Dört yıl önce eşinden ayrılan Kaymaz, Türkiye’ye döndü.

 • 2

  Daha önce verdiği bir röportajda, “Oğlumuz için çok savaştık ama sevişmeyi unuttuk. Boşanmamızın nedenlerinden biri Daniel’di. İkimizin de kanadı kırık” diyen Kaymaz, önceki gün 15 yaşına basan oğlunun doğum gününü kutladı.

 • 3

  Kaymaz, Instagram’dan yaptığı duygusal paylaşımda şunları söyledi:

  “Seni doğduktan 3 ay sonra kucağıma alabildim... 1 yıl sonra evimize, yatağına getirebildim... 7 yıl sonra ilk defa sesini duyabildim... Kaç defa yalvardım sağlığın için... Çok şey öğrendik, ağladık, sevindik, hep sevdik! ‘Gücüm bitti’ dediğim yerlerde sen bize güç verdin."

 • 4

  "Biliyorum birgün pişirdiğim yemeği yiyebileceksin! Bak bugün bu yazdıklarımı okuyabiliyorsun... Seni seviyorum bebeğim.”

 • 5

  Kaymaz’ın Daniel dışında 17 yaşında Tara adında bir kızı ve 6 yaşında Dante adında bir oğlu bulunuyor.

 • 6

  Nager sendromu nedir?

  Çok nadir görülen bu doğumsal hastalığın şimdiye kadarki vaka sayısı 90. Başlıca belirtisi yüz, yanak ve çene bölgesinin yeterince gelişmemesi. Hastalarda kafatası anomalisi ile birlikte ciddi nefes alma, yemek yeme ve konuşma engeli yaratıyor.