Perihan Savaş: Gençler cep telefonlarından kurtulmalı

Afyonkarahisar’da, bu yıl ilki yapılan Film Festivali sona erdi. Törende, sanatçılar Perihan Savaş ve Ali Uyandıran’a ‘Yaşam Boyu Onur Ödülü' verildi. Savaş, gençlerin cep telefonlarından kurtulmalarını ve kendilerini sanata vermelerini söyledi.

 • 1

  Afyonkarahisar Valiliği tarafından düzenlenen 1’inci Film Festivali ödül töreni Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Atatürk Kongre Merkezi (AKM) salonunda yapıldı. Sanatçılar Perihan Savaş, Ali Uyandıran, Selahattin Taşdöğen, Mihriban Er, Ali Nuri Türkoğlu, Hacı Ali Konuk, Sinan Albayrak, Görkem Yeltan ve Recep Çavdar konuk olarak katıldı.
 • 2

  Törende onur konukları Perihan Savaş ve Ali Uyandıran'a 'Yaşam Boyu Onur Ödülü' verildi. Ödül töreni sonunda gazetecilere açıklamalarda bulunan Savaş, Afyonkarahisar Film Festivali’nin ilkinde olmanın ayrıcalık olduğunu söyledi.
 • 3

  Çukur dizisinde Sultan karakterine hayat veren Savaş, “İnşallah uğurlu gelirim diye düşünüyorum. Almış olduğum onur ödülü benim için çok özel ve bunun Afyonkarahisar’da olması da çok özel. O yüzden de çok mutluyum. İnşallah 1’i, 2’si, 20’si, 30’u ve 40’ı şeklinde gider. Ama Afyonkarahisar halkının mutlaka ve mutlaka buna sahip çıkması gerekiyor. Onun da altını çizerek söylüyorum” diye konuştu.
 • 4

  Gençlerin sinema sektörüne katılmalarını ve sanat yapmalarını isteyen Perihan Savaş, cep telefonlarından kurtulmalarını, kendilerini sanata vermelerini istedi.
 • 5

  Rol aldığı televizyon dizisi hakkında bir gazetecinin ‘Gelecek bölümlerle ilgili neler olacak?’ sorusuna Savaş, “Gelecek bölümleri bizler de bilmiyoruz. Tüyolar da yok. Geliyor ve çekiyoruz” diye yanıt verdi.