Uğur Yücel: İçimdeki gençle dövüşüyorum ama o beni yeniyor

‘İçerde’ dizisinde canlandırdığı Kudret karakteriyle beğeni toplayan Uğur Yücel, “Kendini genç zanneden huysuz ihtiyar oldum. İçimdeki gençle dövüşüyorum ama o beni yeniyor” dedi.

 • 1

  ‘İçerde’ dizisinde Kudret karakterini canlandıran Uğur Yücel, “Ben hayattan bana çarpanlarla ilgilendim. Besini oradan aldım. Son yıllarda ‘Rahvan gitsin’ diyorum” dese de “Hadi söyleyeyim, tutamıyorum kendimi; son yıllarda çok kırgınım kendime, bir türlü gönlümü okşayamıyorum. Kendini genç zanneden huysuz ihtiyar oldum. İçimdeki gençle dövüşüyorum ama o beni yeniyor” ifadesini kullandı.

 • 2

  Usta oyuncu, Habertürk’e verdiği röportajda, iyi yaşamı şöyle tarif ett:

  “Benim için yaşam denizin üzerinde olmaktır. Yelken açmak, müzik, kitap, sinema. Daha ne olsun?”

 • 3

  Çocukken en sevdiği oyunun “hayal oyunu” olduğunu söyleyen Yücel, “Çocukları toplayıp ‘film seçmece’ oynamayı çok severdim ama bir türlü çekemedik işte” dedi.

 • 4

  “Geçmiş hep iç cebimdedir, arada kapağını açıp içerim” diyen Yücel, “Esrarengizdir geçmiş. Güzel bir kadın esansıdır misal. Burnumda tüter” ifadesini kullandı.

 • 5

  “Eski eşyalar, eski fotoğraflar çocukluğumdan beri beraberimdedir” diyen Yücel, “Antikacıya gidip 1-2 saat oturmalı insan her hafta. Çıkarken en azından minik bir şey almalı. İyi gelir, zihin açar, ilham verir” dedi.