Ünlü oyuncu Felicity Huffman rüşvet vermekten ne kadar hapiste kalacak?

ntv.com.tr

Kızının seçkin bir üniversiteye kabul edilmesi için rüşvet verdiği ortaya çıkan Desperate Housewives (Umutsuz Ev Kadınları) dizisi oyuncusu Felicity Huffman’ın dün yapılan duruşmasında, ne kadar hapiste yatabileceği avukatlar tarafından dile getirildi.

 • 1

  Kızının istediği üniversiteye kabul edilmesi için rüşvet verdiği gerekçesiyle tutuklanan ve kefaletle serbest bırakılan Desperate Housewives (Umutsuz Ev Kadınları) dizisi oyuncusu Felicity Huffman, dün Boston’daki Massachusetts Mahkemesi’ne çıktı.

 • 2

  Mahkemede, 56 yaşındaki aktris için “yaklaşık dört aylık” hapis cezası istendi. Cezası 14 Eylül’de kesinleşecek olan ünlü oyuncunun ne kadar hapis cezası alacağı bu tarihte belli olacak.

 • 3

  İddia makamı avukatları, Huffman’ın ayrıca bir yıl boyunca denetimli serbestliğe tabi tutulması ve 20 bin dolar para cezası ödemesinin de beklendiğini belirtti.

 • 4

  Huffman’ın kızının sınav puanının yükseltilmesi için 15 bin dolar rüşvet ödediği ortaya çıkmıştı.

 • 5

  18 yaşındaki kızı Sofia’nın okula kabul edilmesi için rüşvet verdiği belirlenen ünlü oyuncu, mart ayında tutuklanmış ve 250 bin dolar kefalet ödeyerek serbest bırakılmıştı.

 • 6

  Shameless dizisinin başrol oyuncusu William H. Macy ile evli olan Huffman, ortaya çıkan skandal sonrası açıklamasında şu sözlere yer vermişti:

  “Suçumu tamamen kabul ediyorum, büyük bir pişmanlık duyuyorum ve yaptığımdan utanıyorum. Eylemlerimin tüm sorumluluğunu kabul ediyorum ve sonuçlarını da kabulleneceğim. Kızımın, ailemin, arkadaşlarımın, çalışma arkadaşlarımın ve eğitim camiasının acı çekmesine neden olduğum için utanıyorum. Onlardan özür dilemek istiyorum, özellikle üniversiteye girmek için her gün çok çalışan öğrencilerden ve çocuklarını desteklemek için büyük fedakarlık yapan ailelerinden özür dilemek istiyorum ve bunu dürüstçe istiyorum.”