Ünlülerden teröre lanet (9-10 Ekim 2016)

Dün Şemdinli'den gelen acı haber Türkiye'yi yasa boğdu. Durak Jandarma Karakol kontrol noktasına bomba yüklü araçla düzenlenen, askerlerimizi şehit olduğu, vatandaşlarımızın yaşamını yitirdiği hain saldırının ardından ünlüler de teröre lanet yağdırdı.

  • 1

    TÜRKÇE PAYLAŞIM

    TÜRKÇE PAYLAŞIM
    Bir süredir Türkiye'de bulunan ünlü Hollywood yıldızı Lindsay Lohan, Instagram hesabından Türkçe bir paylaşımda bulundu. Hakkari Şemdinli'de gerçekleşen ve 10 askerin şehit olduğu bombalı saldırı sonrası Lohan, Türk bayrağı ve altında 'Terörü lanetliyoruz' yazan bir fotoğraf paylaşarak yanına da 'Inshallah, pray (İnşallah, dua edin)' yazdı.
  • 2

    PERİHAN SAVAŞ

    PERİHAN SAVAŞ
    Bitmiyor, bitmiyor, bitmiyor. Şehitlerimizin ailelerine ve ülkemize başsağlığı diliyorum. Bu durumun artık bir yerde bitmesi gerekiyor. Artık yeter. “Yeter”den başka bir şey diyemiyorum.
  • 3

    FATMA GİRİK

    FATMA GİRİK
    Şehit haberini duyduğumda annemle beraberdim. Annem derin bir “of” çekti. Hiçbirini tanımadığı halde bir annenin yüreğinin nasıl yandığını gördüm. Şimdi bir de onların anasını, babasını, kardeşlerini düşünün. Hepimizin başı sağ olsun.
  • 4

    HÜLYA KOÇYİĞİT

    HÜLYA KOÇYİĞİT
    Bu büyük acılar maalesef ilk değil ama Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ve güvenlik güçlerimizin karşısında hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaklar. Terörün karşısında Türk milleti tek vücut olarak durmakta. Teröre teslim olmayacağız. Şehitlerimize rahmet, ailelerine sabır diliyorum. Türk milletinin başı sağ olsun. Dilerim bu son olur.
  • 5

    ZAFER ALGÖZ

    ZAFER ALGÖZ
    Yine terör, yine ölüm. Dünyada kan üzerinden kim mutluluğa ermiş? Gidenlere rahmet olsun. Sebep olanlar Allah’ın gazabına uğrasın.
  • 6

    NİLGÜN BELGÜN

    NİLGÜN BELGÜN
    Yine canımız yandı. Şehitlere Allah rahmet etsin, acılı ailelerine başsağlığı diliyorum. Ateş düştüğü yeri değil artık hepimizi yakıyor.
  • 7

    BERNA LAÇİN

    BERNA LAÇİN
    Tam da mutlu, umutlu, güneşli bir pazar günüydü oysa. 10 şehit. Keskin bir acı, kesif bir çaresizlik.
  • 8

    BİRCE AKALAY

    BİRCE AKALAY
    Kaskatı olduk. Bir kaya gibi kaskatı. Şehit haberleri mermi gibi geçiyor içimizden ve biz hiç vurulmamışçasına yaşamaya devam ediyoruz. Bence sadece yaşamak uğruna bu hayata peşkeş çektiğimiz insanlığımızın ağzını çöp poşeti gibi büzüp bir konteynıra bırakma vaktimiz geldi de geçti.
  • 9

    EDİS GÖRGÜLÜ

    EDİS GÖRGÜLÜ
    Bugün (dün) Kayseri’de gerçekleştirmeyi planladığımız konseri erteledik. Hayatını kaybeden tüm şehitlerimiz ve vatandaşlarımıza rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyorum.
  • 10

    MİNE TUGAY

    MİNE TUGAY
    Ateş düştüğü yeri değil, hepimizi yakıyor.
  • 11

    ALİŞAN

    ALİŞAN
    Daha kaç tane ocağı söndüreceksiniz şerefsiz hainler. O şehitlerin kanında boğulursunuz inşallah. Allah’ım sen bu kansızlara fırsat verme yarabbim.
  • 12

    DEMET AKALIN

    DEMET AKALIN
    Demet Akalın: Lanet okumaktan başka hiçbir şeye yaramıyoruz. Lanet! Lanet! Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.