Yeni yılın ilk bebekleri

Yeni yılın ilk bebekleri

 • 1

  İstanbul'da yeni yılın ilk bebeği

  İstanbul'da yeni yılın ilk bebeği
  İstanbul'da yeni yılın ilk bebeği, Süleymaniye Doğum ve Kadın Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi Semiha Şakir Doğum Evi'nde dünyaya geldi.
 • 2

  Yeni yılın ilk bebekleri

  Yeni yılın ilk bebekleri
  3. kez anne olan Hatice Özaslan ile eşi Hikmet Özaslan, Esma bebeğin yeni yılın ilk bebeği olması dolayısıyla mutluluklarını dile getirdiler.
 • 3

  Yeni yılın ilk bebekleri

  Yeni yılın ilk bebekleri
  Tekstil işletmecisi Hikmet Özaslan'ın eşi Hatice Özaslan, saat 00.00'te sezaryenle 3 kilo 710 gram ağırlığında ve 51 santimetre boyunda bir kız bebek dünyaya getirdi.
 • 4

  Adana'da yeni yılın ilk bebeği

  Adana'da yeni yılın ilk bebeği
  Adana'da yeni yılın ilk bebeği, Adana Doğum ve Çocuk Bakımevi Hastanesinde dünyaya geldi.
 • 5

  Yeni yılın ilk bebekleri

  Yeni yılın ilk bebekleri
  Hüseyin Sefil'in eşi Nermin Sefil, 00.01'de 3 kilo 700 gram ağırlığında bir erkek çocuk dünyaya getirdi. ''Cumali' adını verdikleri bebeklerinin ikinci çocukları olduğunu ifade eden baba Hüseyin Sefil, ''Mesleğim elektrik -elektronikçilik, ancak bu alanda iş bulamadığım için geçici olarak taksicilik yapıyorum. Umarım 2010 yılı bize ve çocuğumuza şans getirir'' dedi. Bu arada, 2009'un son bebeği de aynı hastanede dünyaya geldi. Ahmet Cin'n eşi Zeynep Cin'in 22.45'te normal doğumla dünyaya getirdiği erkek çocuk 4 kilo 300 gram ağırlığında. (ANI-ZA-TEM) 01.01.2010 01:15:30
 • 6

  Yeni yılın ilk bebekleri

  Yeni yılın ilk bebekleri
  ''Cumali' adını verdikleri bebeklerinin ikinci çocukları olduğunu ifade eden baba Hüseyin Sefil, ''Mesleğim elektrik -elektronikçilik, ancak bu alanda iş bulamadığım için geçici olarak taksicilik yapıyorum. Umarım 2010 yılı bize ve çocuğumuza şans getirir'' dedi.
 • 7

  Hatay'da yeni yılın ilk bebeği

  Hatay'da yeni yılın ilk bebeği
  Hatay'da yeni yılın ilk bebeği Antakya Doğumevi Hastanesi'nde dünyaya geldi. Nuray-Mahmut Çıkar çiftinin erkek bebekleri saat 00.15'te dünyaya gelirken, bebeğe ''Mehmet'' isminin verileceği bildirildi. Baba Mahmut Çıkar (24), bir yıllık evli olduklarını ve ilk bebeklerinin 2010'un ilk saatlerinde dünyaya gelmesinden büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Oğlunun 3 kilo 300 gram doğduğunu ifade eden baba Çıkar, eşinin ve bebeğinin sağlık durumlarının çok iyi olduğunu kaydetti. Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz ve eşi Zehra Lekesiz de yeni yılın ilk bebeğini ziyaret ederek altın hediye etti.
 • 8

  Mersin'de yeni yılın ilk bebeği

  Mersin'de yeni yılın ilk bebeği
  Mersin'de yeni yılın ilk bebeği, Mersin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde dünyaya geldi.
 • 9

  Yeni yılın ilk bebekleri

  Yeni yılın ilk bebekleri
  Elektirikçilik yapan Orhan İlbaş'ın (24) eşi Zeynep İlbaş (20), saat 00.01'de 3 kilogram ağırlığında bir erkek bebek dünyaya getirdi.
 • 10

  Yeni yılın ilk bebekleri

  Yeni yılın ilk bebekleri
  Doğumu gerçekleştiren Dr. Barış Plancı'nın ''Barış'' adını verdikleri bebeklerinin yeni yılın ilk bebeği olduğu için ayrıca mutlu olduklarını ifade eden dede İsmail İlbaş, yaşadığı mutluluğun tarif edilemez olduğunu söyledi. Küçük Barış'ın babasının İstanbul'da elektrikçi olduğunu ve şu an otobüsle Mersin'e geldiğini belirten dede İsmail İlbaş, ''Dünyada huzur, mutluluk ve kardeşçe bir yaşam görmek istiyoruz. Bu nedenle torunumun ismini, aynı zamanda doğumu gerçekleştiren doktorunun ismi olan ''Barış'' adını koyduk. Umarım, 2010 yılı barış, dostluk ve kardeşlik yılı olur'' diye konuştu.
 • 11

  Konya'da yılın ilk bebeği

  Konya'da yılın ilk bebeği
  Konya'da bir yıl önce evlenen çift, ilk bebeklerine yeni yılda kavuştu. Ayşe Karaman (23), 00.01'de Dr. Faruk Sukan Doğumevi ve Çocuk Hastanesi'nde, normal doğumla 3 kilo 210 gram ağırlığında bir kız çocuğu dünyaya getirdi.
 • 12

  Yeni yılın ilk bebekleri

  Yeni yılın ilk bebekleri
  Başkentte yeni yılın ilk bebeği, Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde dünyaya geldi. Hülya ve Hamdi Yaşar çiftinin bebeği, saat 00.01'de doğdu. Anne Hülya Yaşar, bebeğe ''Selami'' ismini koyacaklarını söyledi.
 • 13

  Yeni yılın ilk bebekleri

  Yeni yılın ilk bebekleri
  Başhekim Yardımcısı Mustafa Beşli, bebeğin 3 kilo 730 gram ağırlığında olduğunu belirterek, anne ve bebeğin sağlık durumlarının iyi olduğunu bildirdi. Bu arada, Başhekim Yardımcısı Beşli de Yaşar ailesinin bebeğine çeyrek altın taktı.
 • 14

  Malatya'da yılın ilk bebeği

  Malatya'da yılın ilk bebeği
  Malatya'da yeni yılın ilk bebeği, Malatya Devlet Hastanesi Kadın Doğum Ünitesi'nde doğdu. Yeni yılın ilk dakikalarında, Mihriban Gonca Atalay, 1 kilo 450 gram ağırlığında erkek çocuğu dünyaya getirdi.
 • 15

  Yeni yılın ilk bebekleri

  Yeni yılın ilk bebekleri
  Hastanede bekleyen baba Ersin Atalay'ın oldukça heyecanlı olduğu gözlenirken Furkan Efe ismi verilen bebeğin, ailenin ilk bebeği olduğunu öğrenildi. Bir fabrikada güvenlik görevlisi olarak çalıştığını söyleyen Ersin Atalay, Furkan Efe'nin kendilerine yeni yılın en güzel hediyesi olduğunu ifade etti.
 • 16

  İzmir'de yılın ilk bebeği

  İzmir'de yılın ilk bebeği
  İzmir'de yeni yılın ilk bebeği Özel Çınarlı Hastanesi'nde dünyaya geldi. Üç yıllık evli olan Astsubay Baba Erhan ile ev hanımı Aylin Yüksel çiftinin saat 00.01'de dünyaya gelen ilk bebeğine Atakan ismi verildi. 3 kilo 800 gram doğan bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Baba olmanın sevinciyle gözyaşlarını tutamayan Erhan Yüksel, 2010 yılının bebeğine ve ailesine sağlık mutluluk getirmesini diledi. Çocuğunun vatana millete hayırlı bir evlat olmasını temenni eden Yüksel, ''Bebeğimin doğum zamanını beklemek epey bir stresli geçti. Ama şimdi çok mutluyum'' dedi. Beşiğine konan Atakan bebeğe yeni yılı simgeleyen yılbaşı önlüğü ve şapkası takıldı.
 • 17

  Erzurum'da yılın ilk bebeği

  Erzurum'da yılın ilk bebeği
  Erzurum'da yeni yılın ilk bebeği, Nene Hatun Kadın Doğum Hastanesi'nde dünyaya geldi. Çiftçilik yapan Nihat Sirkeci'nin eşi Zübeyde Sirkeci, saat 01.00'de 3 kilogram 510 gram ağırlığında kız bebek dünyaya getirdi. Bebeğin babası Nihat Sirkeci, kızının yılbaşında dünyaya geldiği için çok mutlu olduğunu söyledi. Bebeğinin kız olduğunu öğrenen Sirkeci, telefonla yakınlarını arayarak haber verdi. Bebeğinin ismini Büşra koyduklarını belirten Sirkeci, ''İki kızım oldu. 4 yaşında Kübra adında bir kızım vardı, şimdide Büşra dünyaya geldi. Vatanımıza milletimize hayırlı olsun'' dedi. Bu arada, 31 Aralık 2009 tarihinde farklı saatlerde, Nene Hatun Kadın Doğum Hastanesi'nde 7 bebeğin dünyaya geldiği bildirildi. Erzincan'da yeni yılının ilk bebeği Erzincan Devlet Hastanesi Kadın Doğum Servisi'nde dünyaya geldi. Muharrem Demir'in eşi Sinem Demir, saat 00.02'de 3 kilogram 515 gram ağırlında ilk çocukları olan Asmin bebeği dünyaya getirdi. Yeni yılın ilk bebeğini, Erzincan Valisi Abdulkadir Demir, Erzincan Emniyet Müdürü Süleyman Oğuz ve Sağlık Müdürü Dr. Mesut Turan ziyaret etti. Vali Demir ile Sağlık Müdürü Mesut Turan, Asmin bebeğe altın hediye etti. Bebeğin babası Demir ile sohbet eden Demir, Erzincan'da 2009 yılında 2 bin 500'ün üzerinde doğum gerçekleştirildiğini ve bu doğumların tümünün hastanede yapıldığını söyledi.