Yürüyüş rotanızı belirleyin...

Doğa aşıkları bu rotalar sizin için...

 • 1

  Ne tarafa yürüyorsunuz?

  Doğa aşıkları bu adresler sizin için... Hadi alın sırt çantanızı ve fotoğraf makinenizi, düşün yola...
 • 2

  Likya Yolu

  Dünyanın en iyi yürüyüş rotalarından biri... Yaklaşık 500 kilometre uzunluğunda, tek seferde yürünmesi durumunda ortalama 1 ay süren ve üzerinde 19 antik likya kentinin kalıntıları bulunan antik bir yol...
 • 3

  Yürüyüş rotanızı belirleyin...

  Fethiye’den başlayarak Antalya’ya kadar uzanıyor. Tarihte Likya olarak adlandırılan Teke yarımadasındaki patikalardan bir kısmının işaretlenip haritalanması ile oluşturulmuş bir rota. Likya Yolu’nun birinci bölümünde Faralya (Uzunyurt) Köyü, Dodurga Köyü, Sdyma, Pınara - Letoon - Xanthos kentleri ve incecik kumlarıyla eski bir liman bölgesi olan Patara yer alır. İkinci bölümünde Antiphellos, Apollonia, Simena, Myra, Limyra, Olympos ve Phaselis bulunuyor.
 • 4

  Yürüyüş rotanızı belirleyin...

  Tur programlarında şöyle bir rota izleniyor: Hisarçandırı'ndan başlıyorsunuz, buradan Göynük'e kadar yaklaşık 6 saatlik bir yürüyüş yapıyorsunuz. Gönyük Kanyonu mutlaka görülmesi gereken bir yer. Buradan sonra istikamet Gedelme... Gedelme'den sırasıyla Yayla Kuzdere, Tahtalı Dağı ve Olimpos Dağı'nın eteğindeki Çukuryayla... Ve sıra geldi zirveye ulaşmaya... Muhteşem bir manzaranın başdöndürdüğü Olimpos Dağı'na çıkıyorsunuz. Musa Dağı, Adrasan, Gelidonya deniz feneri, Finike, Kapaklı ve Uluburun'dan Limanağzı güzergahlarınız arasında...
 • 5

  Küre Dağları

  Eski adı İsfendiyar Dağları. Batı Karadeniz'in kıyıdan içeri doğru paralel 3 dağ sırası oluşturan dağlardan kıyıya en yakın sırası olan dağ. En yüksek doruğu 2 bin metre ile Yaralıgöz Dağı. Yamaçları ormanlarla kaplıdır. Küre Dağları Milli Parkı, bu dağ sisteminin batı ucunda, Karadeniz kıyısındaki Kurucaşile ve Cide ilçelerinin güneyi ile Pınarbaşı ve Ulus ilçelerinin kuzeyi arasında yer alıyor.
 • 6

  Yürüyüş rotanızı belirleyin...

  Küre Dağları; WWF tarafından belirlenen Türkiye’nin 122 önemli bitki alanı ve Birdlife tarafından 2004'de yayınlanan Türkiye’nin Önemli Kuş Alanları listesinde yer alıyor.
 • 7

  Yürüyüş rotanızı belirleyin...

  Tabiat parkı içerisindeki kanyonlar; Valla Kanyonu, Aydos Kanyonu, Karacehennem Boğazı ve Horma Kanyonu. Mağaralar ise Ilgarini Mağarası, Toprakini Mağarası, Sorkun Düdeni, Ejderha Kuyusu ve Buz Mağarası. Dünyanın en büyük kanyonları arasında anılan Valla Kanyonu, adeta taştan şatoyu andıran Buz Mağarası ve Horma Kanyonu’nun bittiği noktada 15 metre yükseklikten düşen ve altında Ölüdeniz’i andıran gölüyle Ilıca Şelalesi Küre Dağları’nda görülmesi gereken doğal güzelliklerinden.
 • 8

  Yürüyüş rotanızı belirleyin...

  Valla Kanyonu: Uzunluğu yaklaşık 10 kilometreye varan kanyonun bin 120 metreye ulaşan derinliği var. Pınarbaşı’nda bulunan kanyonda su dar ve uzun koridorlar boyunca akıyor. Kanyon boyunca yükselen kayalıklar ve sarp yamaçlar dikkat çekiyor.
 • 9

  Yürüyüş rotanızı belirleyin...

  Horma Kanyonu: Pınarbaşı İlçesi’nin Ilıca köyünde bulunuyor. Derin gölleri ve irili ufaklı şelaleleri ile bir doğa harikası. Çıkışında doğal havuzuyla Ilıca Şelalesi’nin bulunduğu kanyon geçişi mevcut.
 • 10

  Erikli Yaylası

  Yalova-Çınarcık’ta, Teşvikiye Köyü’nün 6 kilometre yukarısında yer alıyor. Denizden 600 metre yükseklikte ve karaağaç, ıhlamur, köknar ve elma ağaçlarıyla kaplı.
 • 11

  Yürüyüş rotanızı belirleyin...

  Erikli Deresi boyunca uzanan yürüyüş parkurunun en önemli özelliği üzerinde çok sayıda şelalenin yer alması.
 • 12

  Yürüyüş rotanızı belirleyin...

  Yürüyüş için şöyle bir rota uygulayabilirsiniz: Teşvikiye Köyü'nden Yalova Kent Ormanı'na ulaşın. Yarım saatlik bir yürüyüşle Erikli Yaylası'na gelin. Dere kenarındaki patikaları takip ederek birinci şelaleye ulaşın. Birincinin hemen üstünde ise ikinci bir şelale mevcut.
 • 13

  Sülüklügöl

  Adapazarı, Akyazı'ya bağlı Sülüklügöl, Dokurcun kazasına yakın. Akyokuşkavağı Köyü'nde bulunuyor. Gidiş-dönüş yaklaşık 16 kilometrelik bir parkura sahip. İster toprak yoldan, isterseniz orman içerisinden...
 • 14

  Yürüyüş rotanızı belirleyin...

  Sülüklügöl bin 200 metre yükseklikte, 3 asır önce bir heyelan sonucu meydana gelmiş bir set gölü.
 • 15

  Yürüyüş rotanızı belirleyin...

  Adı Sülüklügöl ama yöre halkı içine alabalık bıraktığından beri sülüklere rastlanmıyor.
 • 16

  Menekşe Yaylası

  İzmit'e bağlı Yuvacık Beldesi üzerinde uzanan Samanlı sıradağlarındaki küçük bir Karadeniz yaylası. Dilden dile doşalan menekşeleri; kestane, kayın ve meşe ağaçları ile kaplı yeşil bir cennet.
 • 17

  Yürüyüş rotanızı belirleyin...

  Bin metre rakımda bulunan Menekşe Yaylası'na ulaşmak için ilk önce Aytepe yakınlarında bulunan ormana gitmeniz gerek. Buradaki dik yamaçtan yapacağınız tırmanışla yaylaya ulaşacağınız orman yoluna giriyorsunuz. Ve yaklaşık 1,5 saat sonra yayladasınız...