İstanbul hava durumu için Meteoroloji'den son dakika haberi: İstanbul'da sağanak bitiyor

Hava durumu için Meteoroloji'den aktarılan son dakika haberine göre, Marmara ve Ege Bölgesi'nde görülen şiddetli yağış bugünden itibaren ara veriyor. İstanbul'da öğle saatlerinde itibaren etkisini kaybedecek şiddetli rüzgar, Ege ve Akdeniz eteklerinde devam edecek. Peki yarın hava nasıl olacak?

buzlanma don uyarısı.jpg

İstanbul hava durumu için Meteoroloji'den son dakika haberi... 

Yurdun kuzey ve doğusunun parçalı ve çok bulutlu, İç Anadolu'nun güneyi, Karadeniz kıyı kesimleri ve Artvin çevreleri ile İstanbul, Kocaeli ve Sakarya'nın kuzey ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor. 

RÜZGAR ETKİSİNİ KAYBEDİYOR

Rüzgar, genellikle kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvete, Marmara'nın güneybatısı, Kıyı ve Güney Ege ile Antalya Körfezi'nde yer yer kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esecek.

EĞİTİME KAR ENGELİ

Konya'nın 6 ilçesinde, Karaman'ın Sarıveliler ilçesinde ve Karabük'ün Ovacık ilçesinde kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bugün ara verildi.

İSTANBUL HAVA DURUMU

Sabah saatlerinde etkili olan yağış öğle saatleri ile etkisini kaybedecek. İstanbul akşam saatlerinden itibaren çoğunlukla parçalı bulutlu bir havanın hakim olacağı haftaya giriyor. 

Üç gündür aralıksız devam eden yağışlar İstanbul halkına zor anlar yaşattı. Sağanak ile birlikte etkisini gösteren fırtına İstanbul'da birçok ağacın devrilmesine ve çatının uçmasına neden oldu.

Yağışların ardında İstanbul barajlarında doluluk oranı ise artış gösterdi.

İSTANBUL 10 GÜNLÜK HAVA DURUMU İSTANBUL 10 GÜNLÜK HAVA DURUMU

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, zamanla az bulutlu 3

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kuzey ilçeleri hafif yağmurlu 7

İzmir: Az bulutlu ve açık 10

Adana: Parçalı ve az bulutlu 14

Antalya: Az bulutlu ve açık 16

Samsun: Çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif yağmurlu 8

Trabzon: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 9

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu 1

Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu 8

VİDEO: TÜRKİYE'DE VE DÜNYADA HAVA DURUMU

Sayfa Yükleniyor...