İkinci sezonu merakla bekleniyor: The Last of Us'dan haber var

HBO tarafından yayınlanan, oyun dünyasının en sevilen serilerinden aynı adla diziye uyarlanan "The Last of Us" hayranlarına bir iyi bir de kötü haber geldi.

İkinci sezonu merakla bekleniyor: The Last of Us'dan haber var

Boşrollerinde Pedro Pascal ve Bella Ramsey'in rol aldığı aynı adlı oyundan uyarlanan uyarlaması dizi "The Last of Us"ın ikinci sezonu için hazırlıklar sürüyor.

2025'te izleyici ile buluşması beklenen The Last of Us 2. sezonun, 9 bölümden oluşan ilk sezondan daha kısa olacağı ortaya çıktı.

İKİNCİ SEZON 7 BÖLÜMDEN OLUŞUYOR

Dizinin ortak yaratıcıları ve yönetici yapımcıları Craig Mazin ve Neil Druckmann'ın Deadline'a yaptığı açıklamaya göre iyi haber, ikinci sezonu oluşturan 7 bölümün süreleri daha uzun olacak.

Mazin, Deadline'a; "İnsanların içini rahatlatmak istiyoruz, önümüzdeki sezonun ilkinden biraz daha kısa olması, hikayeleri anlatmak için daha az zaman ayırdığımızdan değil, daha fazla zaman ayırmak istediğimizden kaynaklanıyor" açıklamasını yaptı.

İkinci sezonu merakla bekleniyor: The Last of Us'dan haber var - 1

"İKİNCİ SEZONDA ÇOK DAHA FAZLA ŞEY OLUYOR"

"Anlattığımız hikaye ilk sezonun hikayesinden çok daha büyük" diyen Mazin, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"İkinci sezonda çok daha fazla şey oluyor, üretmesi çok daha zor ama dürüst olmak gerekirse her bölümün ayrı bir gişe canavarı gibi gelmesini istiyoruz. Oyunun ikinci bölümünden elde ettiğimiz hikaye malzemesi, ilk oyundaki fikirlerden çok daha fazla. Dolayısıyla en başından beri yapmamız gereken şeylerden biri de bu hikayeyi sezonlar boyunca nasıl anlatacağımızı bulmaktı."

Diziyle ilgili bir diğer haber ise 'nun onay vermesi halinde iki bölümlük video oyununun hikayesini üçüncü ve dördüncü sezonlarla devam edebilir.

Mazin, "Hikayeyi iki sezonda bile anlatabileceğimizi düşünmüyoruz çünkü acele etmiyoruz ve ilk sezonda da biraz yaptığımız gibi ilginç yollara giriyoruz" dedi.

Sayfa Yükleniyor...