Chevrolet, Corvette'in LS3 motorunu, geniş gövdeli bir stille ve yarış otomobillerinden alınmış bir süspansiyonla kombine etmiş ve "yol-yarış pisti" performansı dengesi sunan özgün bir model oluşturmuş. Araç hem coupe, hem de üstü açılabilir olarak sunuluyor, şanzıman olarak altı vitesli mekanik, ya da altı vitesli otomatik seçenekleri mevcut. LS3 6.2 litrelik motor, standart egzoz sistemiyle 430 beygir gücüne ve 575 Nm torka sahip. Seçenek olarak sunulan çift modlu egzoz sistemi, motorun gücünü 436 bg’ye torkunuda 580 Nm’ye çıkarıyor.

Corvette Grand Sport, Corvette’in daha önceki Z51 paketinin yerine geçiyor ve daha geniş jantları ve lastikleri, gözden geçirilmiş amortisörleri, yayları ve denge çubuğu sayesinde daha yüksek yol tutuş performansı sunuyor. Bu ekipmanlar 1.0 g’lik viraj alma kapasitesini mümkün kılıyor, 0-100 km/s hızlanma süresini de standart LS3’lü modellere göre 0.2 saniye düşürüyor.

Mekanik şanzımanlı Chevrolet Corvette Grand Sport’un coupe modeli, kuru karter yağlama sistemi, diferansiyel soğutucu ve arkaya monte edilmiş aküyle, pist günlerinde yarış pistlerinde keyifli turlar vaad ediyor.

Chevrolet Corvette Grand Sport’un içeriği ve öne çıkan özellikleri şunları içeriyor:

· Daha geniş ön ve arka çamurluklar – entegre Grand Sport rozetleri içeren özel ön çamurluklar

· Z06 tarzı ön hava ayırıcı ve uzun arka spoiler

· İşlevsel fren kanalları ve ekstra soğutma

· 18 inçlik ön ve 19 inçlik arka jantlar; standart boyalı cila, seçenek olarak krom cila

· Önde 275/35ZR18, arkada 325/30ZR19 boyutlarında lastikler.

· Z06 boyutunda frenler, altı pistonlu kaliperleri olan 14 inçlik (355 mm) ön rotorlar ve dört pistonlu kaliperleri olan 13.4 inçlik (340 mm) arka rotorlar

· Özel mekanik şanzıman dişli oranları

· Otomatik vitesli modellerde özel arka dingil oranı

· Otomobil süspansiyon paketiyle Chevrolet Corvette Z06’ya yaklaşıyor, fakat coupe’lerde açılabilir tavan içeriyor (Z06 sabit tavana sahip) ve elbette açılır kapanır gövde tarzı da tercih edilebiliyor. Ayrıca Z06’da tek seçenek mekanik şanzımanken bu araçta paddle-shift’li altı vitesli otomatik şanzıman da sunuluyor.