Gumpert Tornante

Alman süper otomobil yapımcısı Gumpert uzun zamandır çıkacağı söylentileri dolaşan ikinci modelini Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıttı.

03.03.2011 - 18:46

Gumpert Tornante

Tornante adındaki yeni otomobil İtalya merkezli Touring Superleggera ile ortaklaşa geliştirilmiş. İtalyan şirketi yeni iki kişilik otomobilin tasarımını üstlenmiş.


Gumpert’in 2005’te piyasaya sürülmüş ekstrem Apollo’suna nazaran daha rahat, pratik, konforlu ve uzun mesafeli gezilere daha uygun olacak şekilde tasarlanan Tornante’nin ilk teslimatlarının 2012’de başlaması planlanıyor.

Krom-molibden bir çelik şasiyi temel alan Tornante, daha ekstrem Apollo modeliyle aynı motoru kullanıyor. Audi’den alınmış çift turbo beslemeli 4.2 litrelik V8 motor 700 beygir güç üretecek şekilde ayarlanmış.

Kabinin arkasına monte edilmiş olan motor, direksiyondan vites değiştirme kontrolüne sahip sıralı bir altı vitesli şanzıman vasıtasıyla arka tekerlekleri döndürüyor.

Aracın performansı ile ilgili henüz açıklama yapılmadı ancak aynı motoru kullanan Apollo modelinin 0-100 km/s hızlanması 3.1 saniye azami hızı da 358 km/s.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...