Otomobil “estettik cerrahı” Xenatec’den yeni bir operasyon

Sınırlı sayıda üretilecek Maybach coupe.

26.05.2010 - 14:27

Otomobil “estettik cerrahı” Xenatec’den yeni bir operasyon

Otomobilinizin tavanı alçak mı geliyor veya 2 kişilik spor otomobilinizin 4 kişilik mi olmasını istiyorsunuz, veya başka imkansız gözüken bir şey, Xenatec’de her soruna bir çözüm var.


30 cm daha uzun Audi R8 30 cm daha uzun Audi R8

Alman merkezli mühendislik uzmanı Xenatec, Bentley Brooklands ve Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe ile rekabet etmesi için, Maybach’ın tek kapılı özel bir versiyonunu üreteceğini duyurdu.

Yeni iki kapılı otomobil Maybach 57S ile aynı şasiye sahip olacak ve gücünü aynı motordan alacak. Maybach’ın ana şirketi Daimler’den onay alan aracın, şirketin Almanya’nın Weinsberg kentindeki atölyesinde, 100 adetle sınırlı olarak üretilmesi planlanıyor. Otomobilin geliştirilmesini yakından takip eden Daimler, tamamlanmış 57S şasileri tedarik edecek.

Xenatec’in basına dağıttığı eskizde görülen Maybach coupe, ısmarlama gövdesi ile 5.73 metrelik uzunluğunu korusa da, genişliği kayda değer ölçüde artarak 2.18 metreye çıkmış, yüksekliği de 1.48 metreye indirilmiş.

Otomobilin fiyatı vergiler hariç 650,000 avro olacak.

Yapı malzemelerini hızlı şekilde nakliye etmek isteyenlere Porsche pikap! Yapı malzemelerini hızlı şekilde nakliye etmek isteyenlere Porsche pikap!
  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...