NTV

Fikret Orman: Aziz Yıldırım kıskanmış olabilir

Ntvspor

Spor

20 Mart'ta düzenlenen 2. Futbol Zirvesi’nde toplu fotoğraf çekimi sırasında küçük çaplı bir kriz yaşanmıştı. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ile yan yana gelmek istememişti. Orman, yaşananları NTV Spor'a değerlendirdi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, NTV Spor'a yaptığı açıklamalarda Futbol Zirvesi'nde yaşananlara değindi. Aziz Yıldırım ve Dursun Özbek ile aralarında yaşanananlara değinen Orman, "Beşiktaş kıskanılan bir kulüp haline geldi" dedi.

"BEŞİKTAŞ KISKANILAN BİR KULÜP HALİNE GELDİ"

"Aziz Yıldırım'ın Futbolun Zirvesi toplantısında yaptığı hareketle ilgili cevap veremem. Banane. Kendisi bilir. Beşiktaş kıskanılan bir kulüp haline geldi. Rahatsızlıklar olabilir. İlgilenmiyorum bu tip şeylerle. Benim ismimin bile Aziz Yıldırım'a rahatsızlık vermesine güldüm. Ne yapayım yani? Ben o sırada Sayın Cumhurbaşkanımızın sağ tarafında duruyordum, sohbet ediyorduk. Beşiktaş imrenilen bir kulüp, kıskananlar olabilir, rahatsızlık duyanlar olabilir; çok muhattap olmak istemiyorum. Birisinin yaptığı şey, bana ne. Kendisi bilir. Dönem dönem spor siyaseti yapıyoruz. Ben kongrede mallarımızı satmak istemiyoruz demiştim, bunu Galatasaray'a gönderme olsun diye söylemedim. Galatasaray doğrusunu yapmıştır. Faiz ödemek yerine, mallarını satmıştır. Dursun Bey sevdiğimiz bir insan.. Bizim geldiğimiz nokta ile gitmek istedeğimiz nokta belli. Allah herkese başarı versin. Galatasaray Başkanını üzmek istemiyorum. Benim ismimin bile rahatsızlık vermesine üzüldüm."

"Beşiktaş'ın borcunu yalanlarla 2 katı olarak göstermeye çalışmaktan başka bu kulübe ne yaptınız? (Yalçın Karadeniz'e) Bu mu Beşiktaş'ın şampiyonluğuna destek vermek? Ne yaptınız Beşiktaş için? Yıllardır ne faydanız var Beşiktaş'a"

ETİKETLER