Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, Şampiyonlar Ligi'nde Benfica ile deplasmanda oynayacakları maç öncesinde basın toplantısı düzenledi.

Benfica'ya kaybetmeleri durumunda Portekiz ekibinin gruptan çıkmayı garantileyeceğini söyleyen Hamzaoğlu, kazanarak ipleri ellerine almak istediklerini söyledi.

"SAVUNMA ZAAFLARI VAR"

Bu zorlu maçta baskının Benfica üzerinde olduğunu söyleyen Hamzaoğlu, "Rahat olan taraf biziz. Benfica bizim sahamızda kaybetti. Kazanıp rahatlamayı düşünecektir. Rahat oynayacağız. Nasıl kazanacağımızı biliyoruz. Umarım güzel bir sonuçla ayrılırız. Benfica takım olarak iyi hücum ediyor. Bireysel olarak iyi oyuncuları var ama takım olarak da güçlüler. Hücumda iyiler ama savunma zaafları var" değerlendirmesinde bulundu.

"KAZANAMAZSAK GARANTİLEYECEKLER"

Sahadan mağlubiyetle ayrılmaları durumunda ellerinde bir şey kalmayacağını vurgulayan Hamzaoğlu, "Kazanamazsak Benfica gruptan çıkmayı garantilemiş olacak. Bizim elimizde bir şey kalmayacak ve rakiplere bağlı olacağız. Böyle bir şey düşünmüyoruz. Kazanıp ipleri elimize almayı düşünüyoruz. İnşallah bunu başarırız" dedi.

"KİMSEYE ÖZEL SAVUNMA YAPMADIK"

Hiçbir oyuncu için özel önlem almadıklarnın altını çizen Hamzaoğlu, "Kafamızda oluşturduk ama kadroyu henüz şekillendirmedik. Son çalışmadan sonra kararımızı vereceğiz. Kiminle oynayacağımız belli değil henüz. Gaitan'a özel önlem düşünmüyorum. Kimseye özel savunma yapmadık. Bizim savunmamız tüm önlemleri alacaktır. Kimseye özel önlem yapmayı düşünmüyoruz" şeklinde konuştu.