Bu sezon Tottenham'da fazla forma şansı bulamayan Aaron Lennon, ara transfer döneminin son gününde, sezonu sonuna kadar Everton'a kiralanmıştı. Lennon'ın, yeni formasıyla çektirdiği fotoğraflar, hem İngiliz basını hem de sosyal medyada geniş yankı uyandırdı. Zira Lennon, tüm fotoğraflarda son derece mutsuz görünüyordu.

Everton'ın resmi internet sitesinde yer verdiği fotoğraflar, taraftarı da rahatsız etti. Lennon'ın kulüpleriyle zoraki sözleşme imzaladığını düşünen birçok taraftar, henüz sahaya ayak basmadan 27 yaşındaki oyuncuya tepki gösterdi. Bunun üzerine Lennon, açıklama yapmak zorunda kaldı.

Fotoğraflara yansıyan ruh halini, çok yorgun olmasına bağlayan Lennon, aslında son derece heyecanlı olduğunu söyledi. Tottenham'dan ayrılmayı kendisinin istediğini dile getiren Lennon; "Çok yoğun bir haftasonu geçirdim. Birçok kulüpten teklif almıştım. Ama hedefim Everton'da oynamaktı. Sonunda beklediğim telefon gelince büyük bir sevinç yaşadım. Everton formasıyla sahaya çıkmayı sabırsızlıkla bekliyorum" dedi.