İlişkili Haberler

Hollandalı teknik adam "Ekibimin, futbolcularımın desteğini hiç unutmayacağım. Şu anda ortada başarılmış bir şey yok. Önemli olan sezona iyi başlamak değil, sezonu iyi şekilde bitirmektir. Bu da şampiyon olmaktır" dedi.

Riekerink'in basın toplantısındaki açıklamaları şöyle:

"Çok zor bir maç bizi bekliyor. Geçen süreçten, takımın performansından memnun olduğumu söyleyebilirim. Üst seviyede bir iş yaptığımız için yetinemiyoruz. Her zaman daha iyiyi hedefliyoruz. Bugün de oyuncularımla konuştuk; zor bir maçın bizi beklediğini biliyoruz."

"Basit goller yediğimiz doğru. Yediğimiz gollerin 4'ü duran toptan geldi. En çok çalıştığımız ve üzerinde durduğumuz bir konu. Bugün de duran toplara çalıştık. Duran toplardan gol yedik diye stoper veya savunma hattını değiştirmek, kazanan takımı bozmak ne kadar doğru olur bilmiyorum. Bunu yaparsak takımdaki isimlere güven vermemiş oluruz. Serdar Aziz ise sakatlıktan döndü ama oynamak için hazır mı tartışılır."

"Milli takım dönüşleri mental ve fizik olarak kolay olmuyor. Sakat veya uzun yolculuktan dolayı sıkıntılar olabiliyor. Wesley'nin (Sneijder) Gençlerbirliği maçı öncesinde sakatlığı bulunuyor. Kolbeinn (Sigthorsson) de uzun zamandır bu şekilde. Bugün de Tolga (Ciğerci) antrenmana çıkmadı. Zaten oluşturduğumuz kadro, bu tip olaylara hazırlıklı olmak için kurduğumuz bir kadro."

"Geçen sene Sabri'nin pozisyonunda Martin Linnes vardı. Sabri'yi de kanat olarak değerlendirdik. Bu sene aramıza Cavanda da katıldı. Cavanda'dan beklentilerim çok yüksek. Taktiksel olarak kendisini biraz daha geliştirmesi gerek. Sabri şu anda iyi performans sergileyen, verilen görevi yerine iyi getiren, takıma bağlılığı üst düzeyde bir oyuncu. Antalyaspor karşısında 450. maçına çıktı. Bu çok önemli. 450. maçında oyundan çıkmasına rağmen en iyi şekilde arkadaşlarına kenardan desteği verdi. Sabri'den çok memnun olduğumu söyleyebilirim."

"Atatürk'ün Türk halkı için ne kadar önemli bir insan olduğunu biliyorum. Yaptıkları ortada. Onunla mukayese kabul edilemez. Geçen sene zor bir dönemde takımı devraldık. Önemli bir iş çıkardık. Kazanılan Türkiye Kupası camiamız için önemliydi. Bu sene için de güzel bir takım kuruldu. Bunu tek başıma yapmadım. Orhan (Atik) hocam ve Ayhan (Akman) hocam bana büyük destekte bulundular. Ekibimin, futbolcularımın desteğini hiç unutmayacağım. Şu anda ortada başarılmış bir şey yok. Önemli olan sezona iyi başlamak değil, sezonu iyi şekilde bitirmektir. Bu da şampiyon olmaktır."

"Son basın toplantısında'Mayıs ayında duvarda resmim olacak' demiştim. Şimdiden konulması beni gururlandırdı.

Wesley Sneijder'in Ankara'da olmayışı bizi farklı çözümlere itecek. Kafımzda farklı düşünceler var. Bir forvet de iki forvet de olabilir. 1.5 forvet de olabilir! Orta saha oyuncusu ileri de çıkabilir. Kafamda bir plan var ama bunu oyuncularımla paylaşacağım."

"Başka hocalarla ilgili diğer toplantılarda da sorular gelmişti. Benim Galatasaray Teknik Direktörü olarak rakip hocalar için, Fenerbahçe'nin teknik direktörü için eleştiride bulunmam doğru olmaz. Önemli olan benim ne yaptığım. Ben sadece A takıma değil, diğer takımlarımıza da önem veren bir hocayım. Altyapının gelişimine çok önem veriyorum. Milli aralar da altyapıyla ilgilenmek için en ideal dönemlerden biri."

"Taraftarımız her zaman bizim için çok önemli. Son maçımızda mükemmel bir atmosfer yaratmışlardı. Oyunumuza pozitif anlamda etki eden bir taraftar topluluğumuz var. Yaptığımız spor bireysel değil, takım sporu. Bana gösterilen alakayı anlıyorum. Bu beni mutlu ediyor ama bu gösterilen sevgi sadece bana değil takımın da gösterdiği performansa... Çok ön planda olmayı sevmiyorum. Çünkü bireysel spor yapmıyoruz. Bir başarı varsa bu yönetim, teknik heyet ve futbolcuların başarısı."

"Nigel 3 gündür takımla antrenmanalara çıkıyor. Gençlerbirliği'ne karşı ilk 18'de olma ihtimali var. Fatih Terim ve Arda Turan; iki isim de Türkiye için çok önemli isimler. Konu detayını bilmediğim için detaya girmem doğru değil."