30 bin TL ödüllü Zeka Oyunları Yarışması başlıyor

Zeka Oyunları Yarışması “OYUN 2017” 1 Mart Çarşamba günü başlıyor. Toplam Ödül 30 bin TL.

ntv.com.tr 28.02.2017 - 11:06

afis-buyuk.e71a4fa7.jpg

İnsanlarımızın düşünme ve problem çözme becerilerini artırmaya katkıda bulunmak amacıyla Türkiye Zekâ Vakfı tarafından düzenlenen “Türkiye Zeka Oyunları Yarışması OYUN 2017” bu yıl 22. yaşında.  

İŞ Bankası ana sponsorluğuyla gerçekleştirilen; Milli Eğitim Bakanlığı, ODTÜ ve TÜBİTAK tarafından desteklenen OYUN 2017’ye yaş ve eğitim sınırlaması olmadan, okuma yazma ve matematikte dört işlem becerisine sahip olan herkes katılabiliyor.  

Artık minikler de yarışabilecek… Her yaştan katılımcı tarafından merakla beklenen ve yarışmada bu yıl önemli değişiklikler var; Küçük yaş grubunun da yoğun ilgi gösterdiği yarışma Minikler, Çocuklar, Gençler ve Yetişkinler olmak üzere 4 kategoride yapılacak.  

Eleme, Yarı Final ve Final sınavları 4’ü ortak olmak üzere toplam 10 sorudan oluşuyor. Sözel, sayısal, görsel ve mantık alanlarında orijinal zeka sorularının yer aldığı yarışmanın soruları her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye Zeka Vakfı Başkanı Emrehan Halıcı tarafından hazırlanıyor.  

Halıcı ülkemizde olduğu kadar yurtdışında da zorlayıcı ve yaratıcı zeka soruları ve oyunlarıyla tanınıyor. Yarışmanın soru kontrol ve itiraz kurulları yurt içinde ve yurt dışında bu alanda üstün başarılar göstermiş olan isimlerden oluşuyor.  

4 KATEGORİDE TOPLAM ÖDÜL 30 BİN TL

Her kategoride ilk 3 yarışmacının ödüllendirildiği Türkiye 22. Zeka Oyunları Yarışması’nda toplam ödül 30.000 TL! Ön eleme sınavı ve kayıtlar 1 Mart 2017 Çarşamba günü TZV web sitesi üzerinden online olarak başlayacak ve 29 Mart’a kadar devam edecek. Yarışmaya kayıt olan katılımcılar bu süreler içinde www.tzv.org.tr üzerinden soruları yanıtlayabilecekler.  

Sayfa Yükleniyor...