Sergei Paylian, Gürcistan'nın Tiflis şehrinde güzel ve genç komşusunun ölümüne tanıklık ettiğinde yalnızca 14 yaşındaydı. O dönemde bir geleneksel Sovyet töreni gereği, genç kızın açık tabutu sokaklarda müzik eşliğinde taşınmıştı. Böylece, Sergei ölüm ile tanışmıştı. 

Paylian’ın küçükken tanıklık ettiği bu olay, yaşlanma sürecini takıntı haline getirmesi ve bunu tersine çevirmeye çalışması ile sonuçlandı. 

66 yaşındaki Paylian, Florida’da bir diş hekimi ofisini andıran laboratuvarında, ’bioquantine’ adını verdiği saflaştırılmış madde ile hastalıklara ve ölüme çare bulmaya çalışmakta. 

Paylian, ‘bioquantine’lerin insanlara enjekte edildiğinde, hastalıklı ve hasar görmüş hücreleri bulup onları sağlıklı bir hale getirdiğini iddaa ediyor. 

Dr Paylian kurduğu Bioquark adlı şirket, ReAnima adlı insan nöro-rejenerasyon ve nöro-canlandırması için ileri biyomedikal teknolojinin potansiyelini araştıran geniş bir projenin bir parçası. 

Paylian, Latin Amerika'da "yaşayan kadavralar" üzerinde deneysel tedaviler düzenlemeye hazırlanan ReAnima’nın uluslararası danışma kurulunda ve bu kadavraların üstünde deneysel tedaviler gerçekleştirmek için hazırlanıyordu. 

Tedavi, kök hücrelerin hastanın kendi kanından hasat edilmesini ve vücuduna geri enjekte edilmesinden; Bioquantineleri hastanın omuriliğine enjekte etmekten; ve 15 günlük lazer ve medyan sinir stimülasyonu gerçekleştirmekten ve hastaları MRI taramaları ile izlemekten oluşuyor. 

İlk amaç, vücudun yardım almadan kalbi pompalama ve nefes alma yeteneğini yeniden başlatmak; tedaviye başlayan hastaların derhal canlanıp yataktan kalkabilmesi beklenmiyor. Proje, bilinç ve iyileşme düzeylerini artırabilecek gelecekteki gelişmeler için zemin hazırlamayı umut ediyor.