Brexit küskünleri için mobil uygulama

Brexit küskünleri için yaratılan Remainder isimli uygulama, referandumda AB'de kalma yönünde oy veren kullanıcılarına çöpçatanlık hizmeti sunuyor.

ingiltere ab referandum210616.JPG

Son günlerde referandum haberleri ile dünyanın gündeminden düşmeyen İngiltere'de mobil çöpçatan uygulaması Tinder'a rakip çıktı. 

AB'den ayrılma (Brexit) yönünde çıkan referandum kararı sonrası, AB'de kalmak isteyen yüzde 48'lik kalbi kırıkları buluşturan yeni uygulamanın adı ise Remainder. 

Tinder ile benzer özelliklere sahip olan uygulama referandumda hayır oyu veren üyelerine çöpçatanlık servisi sunuyor.  

Adını da AB'de kalma yanlısı kampanyanın sloganı Remain'den (kalmak) alan uygulama referandum sonrası hayal kırıklığına uğrayan İngilizleri eğlendirmek için iki kafadar tarafından yapıldı. 

Brexit oylamasında yüzde 51,9 Birleşik Krallık'ın AB'den ayrılması, yüzde 48,1 ise AB'de kalması yönünde oy kullanmıştı.  Ülkedeki genç nüfusun yüzde 50'sinden fazlası ise oyunu birlikten kalma yönünde kullanmıştı. 

Referandum sonucu Birleşik Krallık'ın Avrupa Birliği’nden ayrılmasının tekrar oylanacağı ikinci bir referandum talebiyle hazırlanan dilekçeye 1 milyondan fazla kişi imza atmıştı 

Sayfa Yükleniyor...