Her 7 kişiden 1'i Apple ürünü kullanıyor

2016 mali yılının ilk çeyreğine dair mali sonuçlarını açıklayan Apple, dünya genelinde 1 milyardan fazla cihazının aktif olarak kullanıldığını duyurdu.

27.01.2016 - 17:04 | Son Güncelleme : 27.01.2016 - 17:06

Her 7 kişiden 1'i Apple ürünü kullanıyor
2011'de hayatını kaybeden Steve Jobs'un kurduğu Apple, ürettiği cihazlar ile son 30 yıla damgasını vurmayı başardı.
2011'de hayatını kaybeden Steve Jobs'un kurduğu Apple, ürettiği cihazlar ile son 30 yıla damgasını vurmayı başardı.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, 1 milyar sayısını geride bıraktı. 

Apple'dan gelen yeni açıklamaya göre, dünya üzerinde 1 milyardan fazla aktif şekilde kullanılan Mac, iPhone, iPod Touch, iPad, Apple TV ve Apple Watch mevcut. 

Dünya üzerindeki toplam insan sayısının 7'de 1'i kadar Apple ürününün olması Apple'ın, küresel pazarda ulaştığı başarının açık bir göstergesi. 

Apple, Mart ayında yapacağı etkinlik öncesinde açıkladığı bu rakamlar kuşkusuz Apple'ın mali başarısını özetler nitelikte. Zira Apple'ın 200 milyar doların (600 milyar TL) üzerinde nakit rezervi bulunuyor. 

Başka bir deyişle, Apple'ın bilgisayar ve akıllı cihaz sektöründeki en büyük rakiplerinden biri olan Sony'i satın alması için harcaması gereken meblağ neredeyse nakit rezervinin 6'da 1'i.  

Bir süredir otomobil sektörüne gireceği ve elektrikli veya sürücüsüz modeller üzerine araştırma yaptığı iddia edilen Apple'ın bu sektörün dev isimlerini bünyesine katması da elindeki nakit sayesinde oldukça kolay. 

Apple'ın, ürettiği elektrikli araçlar ile adını duyuran 35.7 milyar dolar değerindeki Tesla ve 55.7 milyar dolar değerindeki Ford'u satın alması durumunda hala 111.6 milyar dolar nakit rezervi kalıyor.  

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...