İnternette ödemeyi kolaylaştıran yerli girişim: Shopier

Yerli dijital girişimlere bir yenisi eklendi... 'Shopier' ile bir pazar yerine bağlı kalmaksızın internet üzerinden satış yapmak mümkün. Shopier, küresel pazara açılmak için gün sayıyor.

NTV Haber 01.06.2016 - 14:04

İnternette ödemeyi kolaylaştıran yerli girişim: Shopier

Herkes için hızlı ve güvenli satış imkanı sunan yerli girişim Shopier, e-ticarette yeni bir çığır açacak. Girişimin kurucularından Ozan Süner, mevcut e-ticaret pazarında kullanılan yöntemlerin belli ihtiyaçlara cevap verememesinin fikirlerine çıkış noktası oluşturduğunu söyledi. Verdikleri hizmetin tüm dijital mecralarda kullanıldığını ifade eden Süner, “İlk etapta Instagram’a odaklandık. Çünkü bu pazardaki butik dükkanların telefon üzerinden manuel olarak sipariş alma zorunluluğu başta olmak üzere net olarak tanımlayabildiğimiz bazı sorunları ve bunun yanında çok ciddi bir potansiyeli vardı. Biz de bu butik satıcılara oldukça pratik ama bir o kadar da güvenilir bir ödeme çözümü ürettik. Bu sayede istedikleri mecrada kredi kartı ve banka kartı ile ödeme almaya başladılar. Neticede müşterilere kredi kartı ve taksit seçenekleri ile üye olmalarına gerek kalmadan, çok hızlı bir satın alma imkanı sunabilmek Shopier’i kendiliğinden cazip kıldı” dedi.

ALIŞVERİŞTE YENİ DEVİR

Shopier ödeme sistemi ile alışveriş artık herkes için kolay hale geliyor.
Shopier ödeme sistemi ile alışveriş artık herkes için kolay hale geliyor.

Süner, "Yakın geçmişte internet üzerinden bir şey satabilmek için çok ağırlıklı olarak kullanılan çeşitli pazar yerleri vardı. Ancak işin bugününe baktığımızda görüyoruz ki neredeyse tüm sosyal medya mecraları, bloglar ve kişisel internet sayfaları birer dükkana dönüştü. Yani arz daha geniş bir tabana yayılmış durumda. Bu eğilim güven unsurunu ön plana çıkardı. Biz de yeni nesil alışverişin, güvenli bir şekilde ödeme alabilmek ve yapabilmek gibi temel bir sorununa Shopier ile çözüm ürettik. Bu yüzden alışverişte yeni bir devir başladı diyoruz" dedi.

NEREDEN SATIŞ YAPTIĞINIZ ÖNEMLİ DEĞİL

Mekanizmanın, satıcıların herhangi bir pazar yerine bağlı olmadan satış yapabilmesine imkan sağladığını söyleyen Süner, “Nereden satış yaptığınız farketmiyor. Örneğin Facebook, Instagram, kendi internet sayfanız, e-posta hesabınız, hatta WhatsApp üzerinden de rahatlıkla satış yapabiliyorsunuz. Bir uzmanlık gerektirmiyor. Aslında internet bağlantınız varsa istediğiniz yerden ürün veya hizmet satıp ödeme alabilmeniz anlamına geliyor. Yurtdışındaki müşterilere satış da buna dahil. Ödeme almak için goshopier.com’a ücretsiz üye olup, ürününüze özel oluşturulan linki alıcıya ulaştırmak yeterli.  Zaten Shopier olarak var olma sebebimiz tam da bu; alışverişi herkes için kolay kılmak" dedi.

SABANCI ÜNİVERSİTESİ VE TÜBİTAK'TAN DESTEK

TÜBİTAK’ın maddi olarak desteklemeye değer gördüğü sınırlı sayıdaki teknolojik girişimden biri olan Shopier’e, Sabancı Üniversitesi de Inovent isimli iştiraki ile ortak oldu. Girişimin, sektörde henüz yeni olmasına rağmen gördüğü ilgi sebebiyle kısa sürede yurtdışına açılacağı belirtildi.

Sayfa Yükleniyor...