17 yaşındaki Rabia Yaman'ın sır ölümü

İstanbul Esenyurt'ta 17 yaşındaki Rabia Yaman, bir sitenin 10'uncu katından düşerek hayatını kaybetti. Olay sırasında aynı evde olan 3 kişinin ifadeleri ortaya çıktı. Şüphelilerden Volkan C. ifadesinde "Rabia kalktı cama koştu ve atladı" dedi.

Haberler - İHA - DHA 24.05.2022 - 19:40

17 yaşındaki Rabia Yaman'ın sır ölümü

'un Esenyurt ilçesinde dün saat 18.30 sıralarında lüks bir sitenin 10'uncu katından düştüğü belirtilen Rabia Yaman (17) yaşamını yitirdi.

O SIRADA EVDE OLAN 3 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Olaydan sonra Yaman'la aynı evde olan E.C.A. (14), Volkan C. (19) ve Mehmet K. (24) gözaltına alındı.

ARKADAŞLARININ İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Gözaltına alınan şüphelilerin ifadeleri ortaya çıktı. Şüphelilerden Volkan C. ifadesinde şunları söyledi:

''Ben E.C.A. ve Mehmet'i tanıyorum. Rabia'yla yeni tanışmıştım. Birlikte eve gittik, alkol almaya başladık. Bir süre sonra Rabia alkolün etkisiyle lavaboya gideceğini söyledi. 

Rabia Yaman Rabia Yaman

''BU KIZ ATLAYACAK DEDİM''

Ayağa kalktı ve cama doğru koştu ben tuttum. Sonra o sırada yandaki odada oturan E.C.A. ile Mehmet'e seslenip bu kız atlayacak dedim. E.C.A. geldi 'kız kıza konuşalım' dedi. İçeride konuşuyorlardı. Sonra Rabia kalktı cama koştu ve atladı.''

Mehmet K. ise ifadesinde “Ben ve E.C.A. odada otururken Volkan 'Bu kız atlayacak' diye seslendi. Biz yanlarına gittik. E.C.A. ile Rabia kız kıza konuşuyorlardı. Biraz sonra E.C.A. 'Rabia atladı' diye bağırdı. Ben başka bir şey görmedim, bilmiyorum" dedi.

2 TUTUKLAMA

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden Volkan C. ve Mehmet K. çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklandı.

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Sayfa Yükleniyor...