20 akademisyen FETÖ'cü diye yanlışlıkla gözaltına alındı

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Akdeniz Üniversitesi’ne yapılan FETÖ operasyonunda 20 akademisyenin yanlışlıkla gözaltına alındığını ve özür dileyip serbest bıraktıklarını söyledi.

Anadolu Ajansı 01.08.2016 - 08:11 | Son Güncelleme : 01.08.2016 - 08:18

20 akademisyen FETÖ'cü diye yanlışlıkla gözaltına alındı

Antalya’da 17 gündür Cumhuriyet Meydanı’nda demokrasi için nöbet tutmaya devam ediyor.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, alandaki kalabalığa seslendi ve "Devletin kurumlarına, kılcal damarlarına kadar sızmış FETÖ’cüleri temizliyoruz. 'Cadı avı var’ diyorlar. Biz cadı avı değil, hainleri ve canileri avlıyoruz avlamaya da devam edeceğiz” dedi.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu
Antalya Valisi Münir Karaloğlu

Vali Karaloğlu, FETÖ’ye karşı yapılan operasyonlarda zaman zaman yanlışlıkların olduğunu belirterek, Akdeniz Üniversitesi’nde yapılan operasyonda FETÖ ile ilişkisi olmayan 20 akademisyenin yanlışlıkla gözaltına alındığını söyledi.

Vali Karaloğlu, "Zaman zaman yanlış yaptığımızda oluyor. Kurunun yanında yaşlarda yanıyor. Bunun farkındayız. Üniversitede operasyon yapıldı orada bazı hocalarımız bunlarla ilgisi olmamasına rağmen bizim yanlışımızla o listelerde yer aldılar. Biz yanlışı fark eder etmez özür dileyip hemen hatamızı düzelttik.

Bu hengame içinde bazen isim, bazen de olay benzerliği nedeniyle bazen bir hesap bir telefon gibi farklı uygulamalarla ilgisiz arkadaşları da aldığımız oluyor. Onlar da haklarını helal etsinler. Ne polisin ne de bizim bir kastımız yok. Bunların farkına varır
varmaz düzeltiyoruz. 20’ye yakın bir hocamızı bu nedenle serbest bıraktık. Son sayı gözaltına alınan tutuklanan açığa alınan bin 750 civarında” dedi.

Sayfa Yükleniyor...