58 ülke Türkiye’ye vize uygulamıyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Katar ile Türkiye arasında vize uygulamasının kaldıracağını açıklamasıyla birlikte, Türkiye'ye vize uygulamayan ülke sayısı da 57'den 58'e yükselecek.

15.02.2010 - 14:07

58 ülke Türkiye’ye vize uygulamıyor

Türkiye'nin son zamanlarda yürüttüğü diplomatik atak ve komşularla sıfır problem politikasının ardından son 4 ayda 6 ülke, Türk vatandaşlarına uyguladığı vize uygulamasını kaldırdı.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasında son dönemde vize uygulamasının kaldırılmasına Katar'ın da etlenmesiyle son dönemde vize uygulaması kaldırılan ülke sayısı 7'ye yükselecek. Suriye, Pakistan, Arnavutluk, Libya, Ürdün, Lübnan ve son olarak da Katar'ın da eklenmesiyle de Türkiye'ye vize uygulamayan ülkelerin sayısı 58'ye yükselecek.

Türkiye'ye vize uygulamayan ülke ve özel idare bölgeleri şöyle:

“Antigua-Barbuda, Arjantin, Arnavutluk, Bahamalar, Barbados, Belize, Bolivya, Bosna-Hersek, Brezilya, Ekvador, El Salvador, Fas, Fiji, Filipinler, Guatemala, Güney Afrika Cumhuriyeti, Gürcistan, Haiti, Hırvatistan, Honduras, Hong Kong, İran, Jamaika, Japonya, Karadağ, Kazakistan, Kırgızistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kolombiya, Kore Cumhuriyeti (Güney Kore), Kosova, Kosta Rika, Libya, Lübnan, Makau Özel İdare Bölgesi, Makedonya, Maldivler, Malezya, Mauritus, Nikaragua, Pakistan, Palau Cumhuriyeti, Paraguay, St. Vincent-Grenadines, Singapur, Solomon Adaları, Sri Lanka, Suriye, Svaziland, Şili, Tayland, Trinidad-Tobago, Tunus, Tuvalu, Uruguay, Ürdün, Venezuela ve Katar”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...