6 ay sonra izmaritten katil bulundu

Antalya'da 28 bıçak darbesiyle öldürülen travesti cinayetini araştıran polis, 6 ay sonra bulduğu bir sigara izmaritindeki DNA örneğinden katile ulaştı.

6 ay sonra izmaritten katil bulundu

Antalya'da geçtiğimiz şubat ayında travesti Hayati Y, Yüzüncü Yıl Bulvarı'ndaki evinde boğazı kesilerek öldürülmüş, Hayati Y'nin vücudunda 28 bıçak darbesi tespit edilmişti. Polis, evden cep telefonu ve plazma televizyonun çalındığını belirlemişti.

Cinayetin üzerinden 6 ay geçtikten sonra Antalya polisi, geçen hafta gerçekleştirilen mazot hırsızlığında kullanılan 07 FB 860 plakalı kiralık otomobili Sedir Mahallesi'nde terk edilmiş buldu.

Olay yeri inceleme ekipleri, araçta bulunan diğer delillerle birlikte sigara izmaritlerini de topladı.

Mazot hırsızlığına karışan otomobilin kendilerine ait olduğunu belirten iki kişiyi sorgulayan, olaya karışanların Cem B, Cemil B, Ömer E, ve Serkan Ş. olduğunu tespit eden polis, bu kişileri gözaltına aldı.

Otomobilde bulunan sigara izmaritindeki DNA örneklerinden birinin şubat ayında işlenen travesti cinayetinde evde bulunan sigara izmaritindeki DNA örnekleriyle uyuşması üzerine polis ekipleri 4 kişinin kan örneklerini aldı.

Cem B'nin DNA'sının Hayati Y'nin evinde öldürülmesinin ardından bulunan sigara izmaritindeki ve Hayati Y'nin tırnaklarındaki deriden alınan DNA örnekleriyle aynı olduğu belirlendi.

Polisler, cinayetin ardından çalınan Hayati Y'nin cep telefonunun satıldığı dükkanı da tespit etti. Telefonu Cem B'den satın alıp başka bir kişiye sattığı belirlenen S.Ç. ile T.Y. de çalıntı malı alıp satma suçlamasıyla gözaltına alındı. Cem B, sorgusunda cinayeti kabul etmedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...