-8 derecede kapısı açık otobüsle yolculuk

Ankara'da bir otobüs, arıza nedeniyle kapanmayan kapısına rağmen yolcu taşımaya devam etti. Yolcuların görüntü aldığını fark eden şoför, kapıyı tamir etmeye çalıştı ama başarılı olamadı. Bir yolcu son çare olarak kapıyı tuttu.

01.02.2011 - 11:22

-8 derecede kapısı açık otobüsle yolculuk

Ankara'da ulaşıma yapılan zamlar her akşam Kızılay Ziya Gökalp Caddesi üzerinde bulunan Ege Mahallesi duraklarında protesto ediliyordu.

Eylemciler, zamların geri alınmasını isteyerek yaptıkları eylemlerden sonra oldukça eski otobüslerin sefere çıktığını can güvenliklerinin olmadıklarını dile getirmişlerdi.

Bir yolcu akşamları hava sıcaklığının -8 derecelere düştüğü Ankara'da bu iddiaları kanıtlar nitelikte görüntüler çekti. Eski otobüste yolculuk sırasında otobüsün kapısı arıza nedeniyle kendi kendine açıldı.

Otobüs bir süre bu şekilde yoluna devam etti. Yolcuların görüntü aldığını fark eden şoför, aracı yolun kenarına çekerek kapıyı tamir etmeye çalıştı.

Otobüs şoförü bir anda ne yapacağını şaşırdı. İlk önce kapıyı sert bir şekilde kapatmaya çalıştı ama kapı bir türlü kapanmadı. Ardından güzergah gösteren tabelalarla kapıyı sıkıştırmaya çalıştı ama o da bir sonuç getirmedi.

Son olarak otobüsün elektrik aksamıyla da uğraşan şoför, bu da sonuç vermeyince kapısı açık yola devam etmeye çalıştı.

KAPIYI BEN TUTUYORUM SEN GİT!
Kapıyı tamir edemeyen otobüs şoförünün imdadına işine yetişmek için uğraşan bir yolcu yetişti.

Yolcunun çözümü ise "Tamam ben kapıyı tutuyorum. Sen git" oldu. Başka bir yolcu, "Melih Gökçek sağolsun böyle çok güzel arabalar gönderiyor " şeklinde tepkisini gösterdi.

Şoförün ise "Aslında bu şekilde gidemem ama ne yapayım" demesi dikkatlerden kaçmadı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...