93 yaşında corona virüsü yendi

Denizli'de yeni tip corona virüs (Covid-19) teşhisi konulan, 6 çocuk, 61 torun sahibi 93 yaşındaki Nuri Güler, evinde uygulanan tedaviyle sağlığına kavuştu.

Haberler - Anadolu Ajansı 25.11.2020 - 17:07

93 yaşında corona virüsü yendi

İl Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, oğullarından birinin Covid-19'a yakalanması üzerine Nuri Güler'e (93) de test uygulandı.

Sonucun pozitif çıkması üzerine Güler, evinde ilaç tedavisi gördü. Karantina boyunca öksürük ve halsizlikle boğuşan Güler, sağlığına kavuştu.

KRONİK RAHATSIZLIĞI YOK

Nuri Güler, kronik rahatsızlığının bulunmadığını belirterek, "Sigara, alkol hiç kullanmadım. Bu yaşıma kadar sağlıkla ilgili herhangi rahatsızlığım olmamıştı. Ömrü hayatımızda bunu da görmek varmış. İnşallah tüm hastalar benim gibi şifa bulur" dedi.

Güler, sağlık çalışanlarına da teşekkür etti.

"BÜYÜKLERİMİZİ YETERİNCE KORUYAMIYORUZ''

İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk ise Güler'e geçmiş olsun dileklerini ileterek, şunları söyledi:

"Büyüklerimizi yeterince koruyamıyoruz. Burada özellikle gençlere çok büyük sorumluluk düşüyor. Sosyal hayatı sınırlayıp kurallara uyarak büyüklerimizi, özellikle de yaşlılarımızı korumalıyız. Herkes Nuri amcamız kadar şanslı olmayabilir. Bir kez daha vatandaşlarımızı uyarmak istiyorum. İzolasyona, sosyal mesafe ve maske kurallarına uymaya özen göstersinler ve ülke olarak corona virüsle yürüttüğümüz mücadelede 'Ben de varım' desinler."

Sayfa Yükleniyor...