ABD'de 2008’in en iyi komedyeni Tina Fey

ABD’li yazar ve oyuncu Tina Fey, Associated Press haber ajansı tarafından yılın en iyi komedyeni seçildi. Fey, Cumhuriyetçi partinin başkan yardımcısı adayı Sarah Palin, taklidiyle ününe ün katmış ve tüm dünyada tanınmıştı.

Haberler - Anadolu Ajansı 25.12.2008 - 20:12

ABD'de 2008’in en iyi komedyeni Tina Fey

ABD’li yazar ve oyuncu Tina Fey, ABD seçimlerinin en eğlenceli yüzüydü. Cumhuriyetçi partinin başkan yardımcısı adayı Sarah Palin taklidiyle tüm dünyada beğeni kazandı. “Saturday Night Live”a ayrı bir hava kattı. O kadar başarılıydı ki Sarah Palin bile kendisini görmek için şova katıldı. Tina Fey, şimdi bu başarısının ödülünü alıyor.

Tina Fey, gazete ve televizyon editörlerinin verdiği oylarla, Associated Press haber ajansı tarafından yılın en iyi komedyeni seçildi.

Fey, aslında ABD’de iyi tanınan bir komedyen. “Saturday Night Live”ın ilk kadın başyazarı olan Fey, aynı zamanda başrollerden birini üstlendiği “30 Rock” dizisinin senaristleri arasında.

Hatta “30 Rock”taki rolüyle Fey, 11 Ocak gecesi CNBE-e’den de canlı yayınlanacak Altın Küre ödül töreninde komedi dizisi dalında en iyi kadın oyuncu adayları arasında...

Sayfa Yükleniyor...