ABD'li gazetecinin ölümüyle ilgili soruşturmada takipsizlik

Gazeteci Andre Vltchek'in İstanbul Karaköy'de bir otel önünde aracında ölü bulunmasına ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı. Vltchek'in otopsi raporunda, ölümünün ''vücuttaki enfeksiyon'' nedeniyle gerçekleştiğinin ortaya çıkmasının ardından savcılık soruşturmaya takipsizlik kararı verdi.

Haberler - DHA 27.10.2020 - 14:44 | Son Güncelleme : 27.10.2020 - 14:47

ABD'li gazetecinin ölümüyle ilgili soruşturmada takipsizlik

ve Çekya vatandaşı gazeteci Andre Vltchek (57) tatil için eşi ile birlikte Samsun'a gitmiş, burada 9 gün kaldıktan sonra şoförlü olarak kiraladığı özel araçla 'a dönmüştü.

22 Eylül 2020 tarihinde Beyoğlu'nda kalacakları otelin önüne gelindiğinde, eşi Amerikalı gazeteci Andre Vltchek'i uyandıramaması üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri Vltchek'in öldüğünü belirlemişti.

Kayıtlara şüpheli ölüm olarak geçen olayla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatılmıştı.

Soruşturma dosyasına ulaşan Adli Tıp Kurumu tarafından hazırlanan raporda, Andre Vltchek'in kanında uyuşturucu ve uyarıcı maddeler bulunmadığı, ilaç etkin maddelerinin bulunduğu kaydedilmişti.

Eşinin ifadesine göre diyabet hastalığı bulunduğu, bacağında ağrısı olduğu bildirilen Andre Vltchek'in yapılan otopsisinde, "kronik kalp damar hastalığı ile metabolik hastalık bulguları tespit edildiği ve ölümünün komplike perianal sepsis ( vücuttaki enfeksiyon) sonucu meydana gelmiş olduğu kanaatine varıldığı" belirtilmişti.

Savcılık otopsi raporunun da gelmesiyle soruşturmayı tamamlayarak takipsizlik kararı verdi.  

Sayfa Yükleniyor...