İstanbul'da kendisinden yaklaşık 2 haftadır haber alınamayan ABD'li Sarai Sierra adlı kadının cesedi Sarayburnu sur kalıntılarında bulundu.

İlişkili Haberler


Amerikalı turistin bulunması için özel ekip oluşturuldu. Geniş çaplı bir araştırma başlatan emniyet, yüzlerce güvenlik kamerasını taradı.

33 yaşındaki kadının izine en son Galata'da rastlandı. Polisin, güvenlik kameralarından adım adım izlediği Sierra'nın görüntüsü son olarak Sarayburnu'nda MOBESE kameralarına takıldı.

100 polisle sürdürülen arama çalışmalarında Sarayburnu sur kalıntılarında 30 yaşlarında bir kadın cesedi bulundu.

Polis ekipleri, güvenlik şeridi çekerek bölgeye giriş-çıkışları kapattı. Ceset üzerinde yapılan aramada Sierra'ya ait sürücü belgesi bulundu.

Cesedin 20 Ocak'tan bu yana kendisinden haber alınamayan ABD'li Sarai Sierra'ya ait olduğu tespit edildi.

Başının sol tarafında büyük bir yara izine rastlanan kadının üzerinde mavi pantolon, kazak ve mont ile kulaklarında küpe ve bileğinde ziynet eşyası olduğu görüldü.

Ayrıca kadının yanında bir battaniye de bulundu. Polis, cesedin cinayet işlendikten sonra bölgeye taşındığı ihtimali üzerinde duruyor.

11 KİŞİ EMNİYETTE
Yapılan ilk incelemeye göre Sarai Sierra'nın bıçaklanarak öldürüldüğü belirlendi. Kesin ölüm nedeni yapılacak otopsinin ardından belli olacak. Cinayetle ilgili 11 kişi ifadesine başvurulmak üzere emniyete götürüldü.

SÜRPRİZ TANIK
Öte yandan olayla ilgili ifade vermek üzere emniyete gelen ve ismini açıklamak istemeyen bir kadın, çıkışta gazetecilere açıklama yaptı.

Görgü tanığı, salı günü saat 23.00-23.30 sıralarında otomobiliyle Sarayburnu sahilinden geçtiğini belirterek, ''Şahin marka beyaz bir otomobilden bir adamın bir şeyler çıkarmaya çalıştığını gördüm. Bu sırada bir kadın eli fark ettim. ABD'li Sarai Sierra'nın cesedinin o bölgede bulunduğunu görünce ifade vermek için geldim'' diye konuştu.

TAYLAN: BULUŞMADIK
Polis daha önceden genç kadının internet üzerinden görüştüğü 'Taylan' takma adlı kişiyi ifadesine başvurmak üzere emniyete çağırmıştı.

Sarai Sierra ile iletişim kuran son isim olduğu belirtilen zanlı ifadesinde, '21 Ocak’ta Galata Köprüsü’nde buluşmak için sözleştiklerini ancak Sierra’nın buraya gelmediğini söylediği' öğrenildi.

Amatör fotoğrafçılıkla uğraşan evli ve 2 çocuk annesi 33 yaşındaki ABD'li Sarai Sierra, 12 Ocak'ta Türkiye'ye gelmişti.

Beyoğlu ilçesinde bir oda kiralayan Sarai Sierra, 15 Ocak'ta Hollanda'ya gitti.

Hollanda'dan Almanya'nın Münih kentine geçen ve 19 Ocak'ta Türkiye'ye dönen Sierra'nın 22 Ocak'ta ABD'ye dönmemesi üzerine ailesi, kayıp başvurusunda bulunmuştu.