Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Kenan Gündoğdu ile Ulaştırma Dairesi Başkanlığı Güvenlik Koordinatörü Zafer Arslan'ın aralarında bulunduğu 5 personel, binaya giren bir grup tarafından darbedildi.

Büyükşehir Belediyesi yeni hizmet binasına gelen yaklaşık 20 kişi, zemin katta bulunan bazı odalara girerek burada bulunanları tehdit etti ve eşyaya zarar verdi.

Gruptakiler, Genel Sekreter Yardımcısı Kenan Gündoğdu ile Ulaştırma Dairesi Başkanlığı Güvenlik Koordinatörü Zafer Arslan'ın da aralarında bulunduğu 5 personeli darbettiler.

Gruptakiler, daha sonra belediye binasından ayrıldı.

Olayın bildirilmesinin ardından, çok sayıda polis ekibi belediye hizmet binasına gelerek önlem aldı. Bina girişi kapatılan belediyede, görevliler, olayla ilgili soruşturma başlattı.

BAŞKAN VEKİLİ SALDIRIYI KINADI
Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, yazılı açıklamasında, Adana Büyükşehir Belediyesi binasına gelen 15-20 kişilik grubun Genel Sekreter Yardımcısı Kenan Gündoğdu, Ulaşım Daire Başkanlığı Güvenlik Koordinatörü Zafer Arslan ile 3 personelin darbedilmesiyle ilgili Adana Emniyet Müdürlüğü birimlerinin alarma geçtiğini ve konuyu araştırdığını ifade etti.

Darbedilen personelin sağlık durumunun iyi olduğunu ifade eden Aldırmaz, şunları kaydetti:

''Saldırganların kim olduklarını ve amaçlarını bilmiyoruz. Emniyet Müdürlüğü detaylı soruşturmayı sürdürüyor. Gözdağı vermek amaçlıysa bilinsin ki bu saldırılar bizi yıldırmayacaktır.''

Terörle Mücadele ve Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri de olayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor. Ekipler, belediye binasında, olay sırasında bulunanların ifadesine başvuruyor.

Bu arada Olay Yeri İnceleme ve Kimlik Tespit Şube Müdürlüğü ekipleri, belediye içinde ve Gündoğdu'nun odasında vücut izi araştırması yapıyor. Güvenlik kameraları kayıtları da inceleniyor.

Olayda darbedilen Kenan Gündoğdu, Zafer Arslan, sekreter Emine Gürlek ve bir şoför ile odacının, kaldırıldıkları Özel Adana Hastanesinde ayakta tedavi edilerek taburcu edildiği öğrenildi.