Adana-Mersin hızlı tren seferleri başlıyor

Yıllık 5 milyon yolcu taşınmasını hedefleyen seferler, Ulaştırma Bakanı Yıldırım'ın da katılacağı törenle başlayacak.

Haberler - Anadolu Ajansı 15.03.2009 - 14:45

Adana-Mersin hızlı tren seferleri başlıyor

Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) 6. Bölge Başmüdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, rahat, güvenli ve çok daha ekonomik olmasına rağmen yıllarca karayolu taşımacılığının gerisinde kalan demiryolu taşımacılığının hak ettiği yere getirilmesi noktasında çok önemli çalışmalar yapıldığı belirtildi.

''Bu kapsamda başta hızlı tren projesi olmak üzere her biri daha çağdaş bir Türkiye hedefleyen çalışmalar sonucunda büyük ilerleme kaydedildiği'' belirtilen açıklamada, ''Adana ve Mersin arasındaki ulaşımın önemli kısmını sağlayan TCDD, bu hat kesiminde yenilenen yol ve Güney Kore'den alınan yeni tren setleriyle iki şehir halkına çok önemli hizmet verilecektir'' ifadelerine yer verildi.

Adana-Mersin arasında hizmet verecek yeni setlerin daha hızlı, konforlu ve ferah bir ortamda yolculuk imkanı sağlayacağı vurgulanan açıklamada, her trenin 268 yolcu kapasitesine sahip olduğu, duruşsuz seyir süresinin ise 45 dakika olacağı bildirildi.

Adana-Mersin arasında yılda 4,5 milyon yolcu taşındığı, yeni setler sayesinde sayının 5 milyona çıkarılmasının hedeflendiği ifade edilen açıklamada, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman'ın, yarın Mersin'de yapılacak yeni tren setlerinin hizmete verilmesi törenine katılmak üzere Adana'ya geleceği kaydedildi. Açıklamada, Bakan Yıldırım ve beraberindeki heyetin, Adana'dan trenle Mersin'e hareket edeceği belirtildi.

Sayfa Yükleniyor...