NTV

Ahmet Hakan'a saldırı soruşturmasını organize işler şubesi yürütecek

DHA

Türkiye

İstanbul'da evinin önünde 4 kişi tarafından darp edilen gazeteci Ahmet Hakan'a saldırı soruşturmasını organize suçlar şubesi devraldı. Hakan hastanedeki müdahalesinin ardından taburcu olurken, gözaltına alınan 4 kişi Ahmet Hakan'ın kendi araçlarına sürttüğü için kavga çıktığını öne sürdü.

İlişkili Haberler

Ahmet Hakan'a saldırı soruşturmasını organize suçlar şubesi devraldı.

Dün akşam televizyon programının ardından Teşvikiye'deki evine giden yazara, aracından indiği sırada arkadaki araçtan inen 4 kişi fiziksel saldırıda bulunmuştu.

Saat 00.30 sularında meydana gelen saldırıda, Hakan'ın göğsüne ve yüzüne darbe aldığı öğrenildi.

Yaralanan Ahmet Hakan, şoförü tarafından yakındaki hastaneye kaldırıldı.

HAKAN TABURCU EDİLDİ

Sabah saatlerinde edinilen bilgiye göre de Hakan, tedavisinin ardından hastaneden ayrıldı.

DÖRT KİŞİ GÖZALTINDA

Saldırıya karıştıkları belirtilen 4 kişiden 3'ü olaydan birkaç saat sonra, 4. şüpheli de sabah saatlerinde gözaltına alındı.

Zanlıların Emniyet'teki sorgusu sürüyor.
Zanlıların Emniyet'teki sorgusu sürüyor.

Şüpheliler, Şişli Hamidiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. Sağlık kontrolünün ardından şüpheliler ifadeleri alınmak üzere Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi.

"ARACIMIZA SÜRTTÜ"

Saldırıyla ilgili gözaltına alınan Ahmet Güler, Kamuran Ergin, Fuat Elmas ve Uğur Adıyaman'ın sorgusuna devam ediliyor. Zanlılar emniyette verdikleri ilk ifadelerinde Ahmet Hakan'ın bulunduğu aracın kendi araçlarına sürttüğü için tartışmaların başladığını iddia etti. 

Zanlılardan ikisinin tehdit, yaralama ve uyuşturucu madde kullanmak suçlarından sabıkalarının olduğu belirlendi.

MESLEKTAŞLARI HASTANEDE

Ahmet Hakan'ın meslektaşları, tedavi gördüğü hastaneye gelip, yetkililerden bilgi aldı.

Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin, Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, Doğan Haber Ajansı (DHA) Genel Müdürü Uğur Cebeci ile Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği (UPSD) Başkanı ressam Bedri Baykam, ziyaret ettikleri Ahmet Hakan'ın durumu hakkında yetkililerden bilgi aldı.

SORUŞTURMA ORGANİZE SUÇLAR ŞUBESİNDE 

Ahmet Hakan'a saldırı soruşturmasını organize suçlar şubesi devraldı.

ERTUĞRUL ÖZKÖK: BU SON OLSUN

Hastane önünde olaya ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ertuğrul Özkök, saldırının "basit" bir şekilde algılanmaması ve açıklanmaması gerektiğini belirterek, şöyle konuştu:"Yıllardır yapıyoruz bu mesleği. Bunlardan dolayı yılmadık, yılmayız da. Ama neticede gazeteciler ölüyor, geride kalan insanlar bunların yarattığı travmaları yaşamaya devam ediyor ve bu toplumu zehirliyor. Hürriyet'e yapılan saldırıda çok büyük destek aldık ama dayanışma daha geniş çaplı olsaydı bu saldırı gerçekleşmezdi. Umarım bu son olur, demokrasi olduğu iddia edilen toplum bu tarz teşebbüslere tekrar sahne olmaz. Ahmet'e tekrar geçmiş olsun ama korkarım ki olayın vahametini dikkate almazsak bunun devamı gelecek."

ETİKETLER