Ailesine siyanürlü limonata içirmiş

İzmir'de üniversitede kimya bölümünde okuyan Mahmut Can Kalkan, internetten sipariş ettiği siyanürü ''Limonata yaptım'' diyerek ailesine içirdi. Kalkan'ın anne ve babası hayatını kaybetti, kardeşlerinden biri ise zehirlendi. Gözaltına alındıktan sonra savcılığa sevk edilen gencin şizofren olduğu ve bir süredir psikolojik tedavi gördüğü öğrenildi.

Haberler - NTV Haber 15.05.2019 - 12:19 | Son Güncelleme : 15.05.2019 - 17:56

Ailesine siyanürlü limonata içirmiş

'in Bayraklı ilçesinde, bir üniversite öğrencisinin ailesine ''limonata'' diye siyanür içirmesi sonucu anne ve babası yaşamını yitirdi, bir kardeşi de zehirlendi.

İnternetten siparişle potasyum siyanür alan Dokuz Eylül Üniversitesi Kimya Bölümü öğrencisi Mahmut Can Kalkan (21), evde iftardan sonra siyanürü kullanarak limonata yapıp, anne ve babasına içirdi.

Kalkan, siyanürlü limonatayı 10 yaşındaki kardeşi Emir Can'a da içirmek istedi ancak anne babasının fenalaştığını gören Emir Can reddedince zorla içirmeye çalışırken sıvıyı kardeşinin üzerine döktü.

Annenin komşulardan yardım istemesi üzerine eve giden ekipler 5 kişiyi hastaneye kaldırdı. Anne Fatma Kalkan ile özel bir firmada yönetici olarak çalışan baba Mehmet Kalkan kurtarılamadı.

Vücudunda siyanüre rastlanmayan 4 yaşındaki Mehmet Taha, taburcu edilerek yakınlarına teslim edildi.

Emir Can Kalkan ise abisinin zoruyla karışımı içitiğini söyleyince yoğun bakım servisine alındı. Kontrol altında tutulan çocuğun hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi.

Gözaltına alınan 21 yaşındaki Mahmut Can Kalkan, ilk ifadesinde "Deney yaparken kardeşim siyanürü döktü, ailem zehirlendi" dedi ancak daha sonra siyanürü limonata yapıp ailesine içirdiğini itiraf etti. İlk gelen bilgi ise gencin, siyanürü ailesine "şerbet" diye içirdiği yönündeydi.

Kalkan ifadesinde, internet üzerinden ticaretle uğraştığını ve son zamanlarda ekonomik olarak sıkıntı yaşadığı için psikolojisinin bozulduğunu söyledi. Gencin şizofren hastası olduğu, bir süredir tedavi gördüğü öğrenildi.

Hayatını kaybeden çiftin cenazeleri ise Yozgat'ta toprağa verilecek. Çift için yıllardır yaşadıkları İzmir'de yakınlarının ve iş arkadaşlarının katıldığı cenaze töreni düzenlendi.

Sayfa Yükleniyor...