Adapazarı Atatürk Kapalı spor Salonunda bugün başlayan temayül yoklamasına Partinin İl karar organlarından yaklaşık 2 bin 600 partili katılarak Milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulunan 50 aday adayı arasında 7 isim belirlediler.

DHA'nın haberine göre; temayül yoklamasında en çok konuşulan isim Ak Parti Sakarya’dan milletvekili adaylığı konuşulan Milli futbolcu Hakan Şükür oldu. Yarın bir TV kanalında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı spor programında adaylığını da açıklayacağı haberleri gazetelerde yer alan Şükür’ün adaylığı AK Parti Sakarya İl teşkilatında şaşkınlık yarattı.

"MEDYADAN ÖĞRENDİK"
AK Parti İl Başkanı Recep Uncuoğlu Hakan Şükür’ün partilerinden aday olmasının kendileri için onur olacağını belirterek şunları söyledi:

"Biz de medyadan duyduğumuz haberler itibari ile bu konuya vakıf olduk. Sakarya'nın yetiştirdiği bütün değerleri bu anlamda gerek spor camiasında gerek akademik camiada değerli iş adamlarımızı partimize teveccühlerinden dolayı hepsini tebrik ediyoruz. Tabii ki aday adaylığı müracaatı genel merkezimizden olduğu gibi bütün illerden de ayrı ayrı yapılabiliyor. Bu anlamda eğer genel merkezimiz herhangi bir aday adayının farklı illerden değerlendirilme hususunda bir görüş kanaat ortaya koyarsa tamamen genel merkezimizin tasarrufundadır" dedi.

AK Parti İl Başkanı Recep Uncuoğlu bu süreçle ilgili bütün çalışmaları genel merkezin yürüteceğini söyleyerek, "Aday adaylığı başvurusunu nereye yaptı açıkçası bilmiyorum. Genel Merkeze yada İstanbul il başkanlığı üzerinden bir başvuruda bulunmuş olabilir. Seçim tercihlerinde Sakarya bulunuyor mu bulunmuyor mu bilmiyorum. Bu konudaki bütün yetki genel merkezimize aittir. Bizim buradaki temayül yoklamasında 50 tane aday adayımız var. Gerek Sakarya ilinden başvuran gerek genel merkezden başvuran seçim bölgesi tercihlerini Sakarya olarak belirten genel merkezimizin bize gönderdiği 50 kişilik oy pusulasında yer almıyor" diye konuştu.

AK Parti Sakarya İl Başkanlığı tarafından düzenlenen temayül yoklamasına milletvekili aday adaylığı için başvuran 50 aday adayından 20’sinin adı genel merkeze bildirilecek.