Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimine karşı koyduğu sırada şehit düşenlerin anısına, kutlama yapılmayacak ancak AK Parti Genel Merkezi geniş katılımlı sade bir etkinliğe ev sahipliği yapacak.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, partinin 15. kuruluş yıldönümü kapsamında düzenlenecek programa ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yazıcı, "Türkiye genelinde bir kutlama değil sadece Genel Merkez'de bir program yapıyoruz" dedi.

Yazıcı, etkinlik için partinin "Kurucu Genel Başkanı" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun aralarında bulunduğu yaklaşık 6 bin 500 kişiye davetiye gönderildiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yazılı veya görüntülü mesajının davetlilere izlettirileceğini aktaran Yazıcı, daha sonra AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım'ın, Genel Merkez önüne kurulacak platformdan bir konuşma yapacağını bildirdi.

Yıldırım'ın, konuşmasında birlik ve beraberlik mesajı vereceğini belirten Yazıcı, "Genel Başkanımız, bugüne kadar AK Parti olarak, Türkiye'nin yönetim sorumluluğunu üstlenen kadrolar olarak gerçekleştirdiğimiz kazanımlara vurgu yapan ve geleceğe yönelik de perspektif içeren bir konuşma yapacak. Haliyle güncel konular bu konuşma içerisinde yer alacak" ifadelerini kullandı.

Yazıcı, "Etkinlikte partililerimize, 15. yıla özel yapılmış bir rozet ve hatıra pulu takdim edilecek" dedi.

Yazıcı, pazar günü sabah saatlerinde, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında, Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı gerçekleştirileceğini bildirdi.

Yazıcı'nın verdiği bilgiye göre, Pazar günü saat 17.00'de, AK Parti Genel Merkezi'nde gerçekleştirilecek etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayacak.

Sinevizyon gösterisiyle AK Parti'nin 15 yıllık öyküsü anlatılacak. Etkinlik kapsamında Genel Merkez'de AK Parti'nin 15 yıllık öyküsüne yer verilen bir fotoğraf sergisi de açılacak.