Altın Koza Eylül'de

Adana Altın Koza Film Festivali bu yıl 17-24 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek.

Haberler 21.01.2011 - 14:15

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, 18. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nin, 17-24 Eylül tarihleri arasında düzenleneceğini açıkladı.

Festival'in hazırlık çalışmaları sırasında Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması yönetmeliğinde önemli bir değişikliğe gidilerek digital formatta çekilmiş filmlerin de yarışmaya başvurabilmesinin önü açıldığını kaydeden Aldırmaz, konuyla ilgili şunları söyledi.

“Son yıllarda sinemamızın yeni yeteneklerinin ön plana çıktığının bilincinde olan Altın Koza Film Festivali, 35mm. baskı olanağı bulamayan sinemacıları mağdur etmemek ve dünya çapında çoktan gerçekleşmiş digital devrime ayak uydurmak için bu yenilikçi kararı aldı. Sinemamızın elde ettiği başarıların ardındaki amatör ruhu desteklemeyi bir hedef olarak belirledi. Altın Koza, aynı tarihlerde düzenlenen Akdeniz Ülkeleri Kısa Film ve Ulusal Öğrenci Filmleri yarışmalarıyla genç ve öncü sinemanın kalesi olmayı da sürdürecek.

Festivalin 2011 yılı yarışma yönetmelikleri Şubat ayı başında Festival'in internet sitesi altinkoza.org adresinde yayınlanacak.

Sayfa Yükleniyor...