Anadolu Ajansı muhabiri Halep'te yaralandı

Suriye'deki olayları izlemek üzere Halep'te bulunan Anadolu Ajansı foto muhabiri Sinan Gül, çatışmalar sırasında keskin nişancılar tarafından iki ayağından vuruldu.

Anadolu Ajansı 30.07.2012 - 19:26

Anadolu Ajansı muhabiri Halep'te yaralandı

Suriye'deki olayları izlemek üzere muhabir Samet Doğan ve kameraman Kenan Yeşilyurt'la birlikte Halep'te bulunan Anadolu Ajansı ekibinden foto muhabir Sinan Gül, çatışmalar sırasında yaralandı.

Keskin nişancıların açtığı ateş sonucu iki ayağından vurulan Gül, Halep'teki Şifa Hastanesi'nde tedavi altına alındıktan sonra Türkiye'ye getirildi.

Milli İstihbarat Teşkilatı'nın desteğiyle Şaar bölgesinden Kilis'e götürülen, oradan da Gaziantep'e sevk edilen Gül'ün sağlık durumu iyi.

Suriye ordusunun Halep ve Şam'a yönelik düzenlediği saldırıları dünya kamuoyuna duyurmak için 15 gündür Halep'te bulunan Gül, Esed rejimine bağlı Suriye Ordusu'nun keskin nişancılarına hedef olduğunu söyledi ve yaşadıklarını paylaştı.

Gül, beraber olduğu muhalif grubun Suriye Ordusu'na ait askeri üsse operasyon düzenlediğini, AA ekibinden Muhabir Samet Doğan ve Kameraman Kenan Yeşilyurt ile operasyonu takip etmek için çatışma bölgesine gittiklerini belirtti.

Çatışma bölgesinde keskin nişancılar ateş etmeye başlayınca bir arabanın arkasına sığındıklarını anlatan Gül, ''Keskin nişancılar ateş açmaya başlayınca yanımızda muhalif asker kalmadı. Onlar ilerleyince ortamın güvenli olduğunu zannettim ama yine de temkinli davranarak Kenan'a yerinde kalmasını söyledim. Sonra yolun karşısındaki arabayı kendime siper etmek için yolun karşısına fırladım. Tam arabanın yanına giderken yoğun ateş altında kaldım. Keskin nişancılar direkt üzerime ateş açtı. Ayağımdan ve baldırımdan vuruldum. Beni alamadılar uzunca bir süre... Sürekli üzerime ateş ettiler.

Arabayı siper aldığım için başka kurşun isabet etmedi. Kan kaybım vardı, onu fark ettim. Kenan yanıma gelecekti, ''gelme'' dedim. Sonra boynumdaki şalı turnike yaptım. Sonra muhalifler bir kamyon buldular, o kamyonu keskin nişancılara siper yaparak beni oradan çıkarttılar'' şeklinde konuştu.

Muhalifler tarafından Halep'teki Daruş eş-Şifa Hastanesi'ne götürüldüğünü anlatan Gül, ilk müdahale yapıldıktan sonra Türkiye'nin de girişimiyle muhaliflerin otomobille Kilis'e getirildiğini söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...