Anadolu çocuğuna tecavüz yakışmaz

Avcılar’da kendilerini sivil polis olarak tanıtarak bir müzikholü basan ve buradan kaçırdıkları kadına tecavüz ettikleri iddia edilen 6 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Anadolu Ajansı 21.10.2009 - 15:39

Bakırköy 12. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, davanın müştekileri C.K ile müzikholün sahibi Ali Şen, tutuklu sanıklar Cesim Gelturan, Yıldırım Ağbaba, Yusuf Kılıç ve Cihangir Nurçin, tutuksuz sanık Mehmet Duran katıldı. Hakkında kırmızı bülten çıkarılan M. Fuat Balka ise yakalanamadığı için duruşmada hazır edilemedi.

Ali Şen ifadesinde, olay günü iş yerine geldiğinde müzikholün önünde tepe lambası bulunan araçlar, üzerinde polis yeleği ve ellerinde cop bulunan bazı kişiler gördüğünü söyledi.

Şen daha sonra bu kişilerin mağdur C.K.’yı saçından sürükleyerek ve tekmeleyerek arabaya bindirdiklerini anlattı. Şen ayrıca bu olaydan sonra bir yıl boyunca iş yapamadığını ve iş yerinde oluşan maddi hasar nedeniyle sanıklardan şikayetçi olduğunu açıkladı.

Şen, mahkeme heyeti başkanının sanıklardan birinin söz konusu iş yerinde daha önceki bir tarihte dövülüp dövülmediğine ilişkin sorusu üzerine de ''Eylem tarihinden öncesine dayalı sanıklardan birisinin dövüldüğü yalandır. Böyle bir şey olmadı'' dedi.

Duruşmada söz alan C.K da kendisine davadan vazgeçmesi için para teklif edildiğini öne sürerek, bunu reddettiğini belirtti.

Sanık Yusuf Kılıç, olayın olduğu müzikhole daha önce birçok kez gittiğini ve orada kendisinin dövüldüğünü iddia ederek, mağdur C.K'nın arkadaşı olduğunu ileri sürdü.

Arkadaşına tecavüz edilmesine kesinlikle müsaade etmeyeceğini belirten Kılıç, “''Mert, delikanlı biriyim. Kendimi öldürtürüm yine de yapmam. Bir Anadolu çocuğuna bu hareket yakışmaz. Kendisi 10 yıllık kız arkadaşımdır. Komşumdur. Kendisinden özür diliyorum. Çıkınca yine yüz yüze bakacağız. 70 milyona rezil oldum” diyerek savunma yaptı.

Sanık Cesim Gelturan ise, ''Mağdur, arkadaşımın kız arkadaşıdır. Ben arkadaşımın kız arkadaşına hem de onun yanında tecavüz etmem. Kimse etmez. O barda 20-30 kadın vardı. 100-150 TL'ye sahip olabileceğim kadına kesinlikle tecavüz etmem'' dedi.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamını kararlaştırarak, duruşmayı erteledi.

İddianamede, tüm sanıkların, ''özel işaret ve kıyafetleri usulsüz kullanmak'', ''kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak'', ''nitelikli cinsel saldırı'', ''basit yaralama'' ve ''silahla tehdit'' suçlarından 18,5 ile 52 yıl arasında değişen çeşitli hapis cezalarına çarptırılmaları isteniyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...