Antalya Büyükşehir Belediye'sinin yeni başkanı Mustafa Akaydın, eski başkan Menderes Türel'den görevi devraldı. Akaydın tören öncesi ve sonrasında partililerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Yeni başkanın ilk ziyaretçisi de, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal oldu.

Devir teslim töreninin yapıldığı kültür merkezinin önünde yüzlerce CHP'li, yeni başkan Mustafa Akaydın'ın gelmesini bekledi. Kalabalık, Mustafa Akaydın'ı coşkuyla karşıladı; alkış ve tezahüratlar salonda da sürdü.

Akyadın yaptığı açıklamada, “Seçim ortamı son derece güvenli ve huzurlu bir şekilde geçmiştir. Antalya kendine yakışanı yapmıştır; sağolun varolun” dedi. Türel'e hizmetlerinden dolayı plaket ve çiçek veren Akaydın ardından görevi devraldı.

İLK ZİYARETÇİ DENİZ BAYKAL
*Yeni belediye başkanı Mustafa Akaydın'ın ilk konuğu da CHP Genel Başkanı Deniz Baykal oldu.

Baykal, “Sayın Başbakan Antalya ile yakından ilgilendiğini ifade etti. Doğrudur, Türkiye'ye çok büyük katkıları olan bir kent. Böyle bir kente destek olmak, sahip çıkmak Ankara’daki hükümetlerin görevidir. Sayın belediye başkanımız da ‘parti rozetimi çıkartıyorum artık belediye başkanı rozetim var’ dedi ve ekledi ‘Herkesin belediye başkanıyım. Hükümetle ilişkimi bu anlayışla kuracağım” şeklinde konuştu.

Akaydın, ziyaretin sonunda Antalya'nın anahtırını Deniz Baykal'a hediye etti. Baykal da, ‘Merak etmeyin, bu anahtarın sahibi antalya halkıdır” dedi.