NTV

Aralık Ayı Dünya ve Türkiye Yorumları

Türkiye

31 Aralık gecesi oluşacak olan Ay tutulması, 15 Ocak günü oluşacak olan Güneş tutulması ile beraber tüm dünyada influenza virüslerinin yoğun mutasyona uğrayacağını göstermektedir.

Merhaba Sevgiler Okuyucular,

Çok yoğun ve yorucu bir aya giriyoruz. Hak edişlerin önemini daha fazla hissettirdiği, kazancın ve kaybın birlikte yoğun yaşanacağı bir döngüdeyiz.

Ilık hava bugünlerde sizi aldatmasın. Sıcaklıktaki düşüş 10 Aralık'ta başlayacak ve kışın soğuğu 21 Aralık’tan sonra iyiden iyiye hissedilir olacak.

Batı Astrolojisinde ağır gezegenlerin birbirleri ile yoğun açı değerleri yaptığı aylar zor aylar olarak bilinmektedir. Bu yıl Aralık ayında bu döngüyü çok yoğun yaşayacağız.

Aslan’da konumlanan Mars’ın etkisi altında grip hızlanıyor

Ayın içindeki gezegen hareketlerimize baktığımızda, sözlerimize, 20 Aralık'ta Aslan burcunda gerçekleşecek Mars retrograde etkisini yoğun yaşayacağımızı söyleyerek başlayabiliriz. 14 Mart'a kadar bu etki daha ziyade influenza türü hastalıkların tüm dünyadaki artışı şeklinde yoğunlaşırken, ne yazık ki daha önceki aylarda söylediğimiz gibi bu virüsün durağan kalmayarak hızla mutasyona uğrayacağını da göstermekte.

Havaların soğuması ile beraber influenza grubunun aktif olduğu zaten bilim adamları tarafından söylenmektedir. Etkinin 20 Mayıs'a kadar yavaş da olsa etkisini sürdüreceği bilinmeli, fakat 20 Aralık ile 14 Mart arasında feci sonuçlar verebilecek bir duruma geleceği de göz ardı edilmemelidir.

Mars Aslan etkisi ile tüm Kuzey yarımkürede bilhassa çocuklar, sporcular, toplumda ses getirecek pozisyondaki sanatçılar ve yöneticilerin bu hastalığa maruz kalmasını da bekleyebiliriz.

Yine Merkür Retrosu geliyor

26 Aralık'ta başlayacak olan Merkür retrosu 17 Ocak' a kadar etkisini gösterirken, yanlış anlaşılmalara, ticarette yavaşlamalara, bilhassa ekonomik kriz ile ilgili yeni ve yorucu haberlere sebebiyet verecektir. Telekomünikasyonla ilgili problemlerin, iletişim sorunlarının daha ön planda olacağı bu retro dönemi bizi gerçekten zorlayacak gibi görünüyor.

2009 Aralık ayında yaşayacağımız olaylar sanki 2010'un işaretlerini de veriyor. 14 Aralık'ta Güneş ile Uranüs'ün gökyüzündeki karesi ve 26 Aralık günü Güneş ile Satürn'ün ilişkisi, zor bir 2010'un bizi beklediğinin göstergeleri olma niteliği taşıyorlar.

Aralık ayına ekonomik olarak baktığımızda tüm dünyadaki finansal piyasalarda gerginliklerin devam edeceğini, 14 Aralık ile 26 Aralık arasındaki günlerde, ek olarak da yılbaşını takip eden haftada ciddi dış kaynaklı problemler ile de karşılaşabileceğimizi görmekteyiz. Türkiye'de kepenk kapatma eylemleri de ne yazık ki tekrar karşımıza çıkacak.

Bankacılık ve finansal hizmetleri de 2010 yılında zor bir dönem bekliyor. Satürn transitlerinin Terazi burcuna kare görüntüleri, finansal piyasalardaki büyük düşüş ile beraber, mali istikrarın ne kadar iyi görünse de bozulabileceği konusunda bizi uyarmakta.

Elektrikte özelleştirmenin 2010 yılında Güneş Uranüs hareketleri sebebi ile gittikçe artacağını da zaten bilmekteyiz.

Toplumsal uzlaşma ile ilgili kavramların 10 Aralık'tan itibaren daha fazla ön plana çıkacağı, gribin gittikçe artıp yayılacağı ve virüsün de ne yazık ki, 14 Aralık'tan itibaren baskın olmak üzere, 31 Aralık 2009 ile 15 Ocak 2010 arasında daha fazla mutasyona uğrayacağı Astrolojik semboller ile görünmektedir.

Güneyde ise, merkezi Güney Afrika olarak kabul edersek, işler daha yolunda görünmekte. Ağır Satürn transitleri güney yarımkürede etkilerini hava sıcaklıklarında yoğun artış olarak gösterecek. Artık ilkbahar bitiyor ve yaz geliyor. Isı beklenin üzerinde artarken, Satürn ile Uranüs'ün etkilerinin de Güney Afrika Cumhuriyeti başta olmak üzere Afrika ülkeleri ve Avustralya’da terör ve iç karışıklar ile alakalı sorunların gittikçe azalması şeklinde ortaya çıkacağını söyleyebiliriz. Yeni ve önemli idari kararlar ile birlikte yeni yıla olumlu bir giriş yapılacağı görünmekte. Diğer taraftan, yaza hazırlanan güney yarımküre Ocak'ın ortasındaki yaz fırtınalarına da hazırlıklı olmalı.

Güney Afrika Cumhuriyeti’ne bakacak olursak, teknoloji ve kimya sektörünün ekonomik krizin etkilerini hızla aştığını, fakat yönetimin ekonomiyi canlandıracak kararları yeterince de hızlı veremediğini görüyoruz.

Etkisi güney yarımkürede daha yoğun hissedilecek olan 31 Aralık Ay tutulması ve 15 Ocak Güneş tutulması ile beraber, trafikte seyir halinde iken her zamankine oranla çok daha dikkatli olunması gerekecektir.

26 Aralık haftası Kuzey bölgelerde hayvan saldırıları ve aileler arasındaki gerginlikler temalı üzücü olaylar ile karşılaşılabilir. 14 Aralık civarında da, telekomünikasyon ile ilgili sorunlar artabilir. Mars’ın Aslan burcundaki etkisinin Güney yarımkürede büyük yangınlara sebebiyet vereceği de unutulmamalıdır.

31 Aralık Ay tutulması ve 15 Ocak Güneş tutulması

31 Aralık gecesi oluşacak olan Ay tutulması, 15 Ocak günü oluşacak olan Güneş tutulması ile beraber tüm dünyada influenza virüslerinin yoğun mutasyona uğrayacağını göstermektedir.

Kısmi bir tutulma olan 31 Aralık tutulması, Saros tutulma grubu 115. seridedir. Saros 115 Gamma 0977 tutulmaları daha ziyade aile üyelerinin sağlığı, aile bilincine varmak, iş ve aile arasındaki fikir ve düşüncesel gelişimleri psikolojik anlamda daha da derin incelemek temalı bir döngüyü meydana getirirler. Psikolojik tabanlı Astrolojide köklerimizi, geldiğimiz yeri ve yaşadığımız yeri sorgulamamıza sebebiyet veren bu tutulma derecesi, aile büyüklerinde sağlık sorunlarına, ev değiştirmeye, Kova ve Aslan burcu gibi Ateş ve Hava burçlarında ise iş ve birlikte çalışılan kişilerde değişimler, sağlık ile ilgili farklılıklar gibi konuları gündeme taşıyabilir.

10 derecedeki tutulma, kendi gerçekliğini arayan insanın, sosyal hayatla bütünleşmesini temsil ederken, ölüm ve yaşam gibi döngüleri de sorgulayacağımız bir olguyu gösteriyor.

LÜTFEN DİKKAT

Türkiye, Güney Afrika ve Astrology Analyst'in yayın yaptığı tüm İngiliz Milletler topluluğundaki değerli okuyucular; bu tutulma derecesi grip salgınlarını arttıracaktır.

Yakın aile üyelerinize daha fazla özen gösterin. Aile bireylerinde kronik hastalıklar sonucu ölüme dahi varabilecek problemler karşınıza çıkabilir. Aile büyüklerinize tutulma öncesinde bir sağlık kontrolü yaptırmaya çalışmalısınız. Yaşadığınız yerde su basmasından soba zehirlenmesine, şömine problemlerinden kalorifer kazanı arızalarına kadar pek çok soruna dikkat kesilmek gerekiyor.

En önemlisi 31 Aralık gecesi az alkol almanız gerekliliğidir. Eğlenirken taşkınlık yapılmamasını “mecbur tutacak” gezegen etkileri altında kalacaksınız. Eğlenirken başkalarına saygı göstermeyi unutmayın.

Ay tutulmaları Dolunay’dan 4 kat daha güçlü etkiler yaratırlar. Alkol aldığınızda, yeni tanışmalar yaşadığınızda, hatta hayatınızda büyük değişikliklere sebebiyet verebilecek olaylar ile karşılaştığınızda (ki karşılaşacaksınız) bunların etkilerinin uzun süreli olacağını bilmelisiniz. Örneğin karşı cinsten biri ile tanıştınız ve bir ilişkiye başladınız; bu ilişki uzun sürecektir. Aşırı alkol nedeniyle bir trafik kazası geçirdiniz; iyileşmeniz de uzun sürecektir. Yeni bir işe girerseniz uzun süre bu işte çalışacağınızı da bilmelisiniz.

Hayatınızdaki yeni başlangıçlara açık olun. Geleni kabul edin.

Yeni bir yılda görüşmek üzere... ............

 

ARALIK AYI ÖNEMLİ GÜNLERİ VE ASTROLOJİK ETKİLERİ

1 Aralık.. Uranüs Retro hareketine başlıyor. Durağan haldeki Uranüs, Kova ve Aslan burçlarında ortaklık ilişkilerinde sorunlar yaratırken, genel anlamda teknolojik arızalara sebebiyet verebilir.

2 Aralık.. Öğle saatlerinde dolunay. Mehtap tüm geceyi aydınlatıyor. İkizler burcunun 10 derecesindeki dolunay olumlu etkilere sahip. Yarıda kalmış işleri tamamlama fırsatı. Aşk ilişkilerinde tutkunun ön plana çıkması.

4 Aralık... Venüs Satürn gökyüzünde birbirlerine olumlu açı değerleri ile bakıyorlar. Hava sıcaklıklarında düşüşün başlangıcı. Verilecek kararlarda istikrar. Planlarda uzun vadeli sonuç almak.

7 Aralık... Ay-Plüton gökyüzü karesi. Bölgemizde sosyal şiddet. Sosyal anlamda hareketlenmeler. Trafikte bireyler arası kavgalar, çatışmalar.

11 Aralık.. Güneş-Mars olumlu açıları. Yay ve Aslan burçları kendilerini daha enerjik ve güçlü hissedecekler. Mars'ın pozisyonu, sisin azalması ve yağışların azalması ile ilgili bir görüntü veriyor.

14 Aralık... Güneş Uranüs karesi. Kazalar, çatışmalar, hava taşıtlarında problemler, ani ve beklenmedik sorunlar. Bilhassa Yay ve Balık burçları, Başak ve İkizler burçları ile yükselenleri bu burçlardan olanlar çeşitli kazalar ve ve benzeri küçük yaralanmalar gibi sorunlar ile karşılaşabilirler. Sosyal gerginlik ve bireyler arası çatışmaların potansiyellerinin yüksek olduğu bir gün. Yarın yılın en şanslı günü.

15 Aralık.. Yılın en şanslı günlerinden biri. Güneş ile Jüpiter birbirlerine olumlu ışıklar gönderiyorlar. Büyümek, gelişmek, şanslı tanışmalar, problemlerin hafiflemesi, mucizevi denilebilecek gelişmeler. Yay ve Kova burçları, Aslan ve Koç burçları, hayatlarında diğer burçlara göre daha fazla olumlu etkilenecekler. Araç alım-satımlarında büyük şans ve fırsatlar. Anlaşma ve sözleşme şansı.

21 Aralık.. Kış ekinoksu. En uzun gece. HAvalar gittikçe soğumaya başlayacak. Kış kendini iyice hissettirmeye başlayacak. Sonbaharın bitişi, doğanın uykuya geçişi. Yüksek yerlerde kar ve soğuk. Gribal enfeksiyonlarda yoğun artış.

26 Aralık.. Güneş Satürn Karesi.. Gökyüzünde soğuk var. Havalar hızla soğumaya devam edecek. Oğlak ve Terazi burçlarında hukuksal sorunlar. Büyük firmalarda yönetim değişiklikleri. Son dakikada gelen olumsuz temalı haberler.

31 Aralık.. Yılbaşı Akşamı Saat 21:22 ' de 10 derece 15 dakika Yengeç burcunda Ay tutulması. Tutulma konisi içinde Ay'ın ancak küçük bir parça kapandığını görebiliriz. Bu tutulmanın etkileri çok yoğun ve baskındır. Detayları öğrenmek için lütfen AstrologyAnalyst.com adresinden Aylık Mundalin yorumlarını okuyunuz.

Astroloji Uzmanı Oğuzhan Ceyhan
oguzhan.ceyhan@astrologyanalyst.com