'Arzum Türkiye'nin İzmir gibi olması'

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Bornova Belediyesi'nin düzenlediği etkinlikte yaptığı konuşmada kendisini dinleyenlere "Arzum, Türkiye'nin İzmir gibi olmasıdır. Gelin özgürlüğü İzmir'den Türkiye'ye yayalım" diye seslendi.

Haberler 03.11.2012 - 19:59

'Arzum Türkiye'nin İzmir gibi olması'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Bütün arzum ve dileğim 'nin de İzmir gibi olmasıdır" dedi.

Kılıçdaroğlu, Bornova Belediyesi'nin Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlediği toplu açılış törenine katıldı.

Burada yaptığı konuşmada İzmir'e ve CHP'li İzmir Belediyesi'ne övgüler yağdıran Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

''İnsanı seven, yüreğinde insan sevgisi olan belediye başkanları bu hizmeti yapıyorlar. Onlara şükran borçluyum, size hizmet ettikleri için. Güzel bir kentte barış içinde yaşıyorsunuz. Sevgi dolu bir kentte yaşıyorsunuz. Bütün arzum ve dileğim Türkiye'nin de İzmir gibi olmasıdır. Her inançtan, kimlikten insanımız var. Hepsi barış içinde yaşıyor. Kin yok, sevgi var. Güzel insanlar, gelin hep beraber özgürlüğü İzmir'den bütün Türkiye'ye yayalım.''

'HÜKÜMET AÇIK ARIYOR'
İzmir'de belediyelerin hizmet verirken hükümetin engellemelerine maruz kaldığını söyleyen Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde 62 müfettişin Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun açığını bulmak için çalıştığını savundu.

OKUL SÜTÜ PROJESİ
İzmir'de 0-5 yaş grubunda olan çocuklara İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin süt vereceğini dile getiren Kılıçdaroğlu, ''Anneler çocuklarını Büyükşehir Belediye Başkanımızın kendilerine getirdiği sütle besleyecekler. Hükümet örnek mi almak istiyor, gelsin Aziz Başkan onlara bir kurs versin, halka yurttaşa nasıl hizmet edilir ve hizmet ucuza nasıl mal edilir '' diye konuştu.

ATILAN ÇİÇEK YÜZÜNÜ ÇİZDİ
Öte yandan Kılıçdaroğlu’nun, Bayındır ziyareti sırasında vatandaşların attığı çiçekler nedeniyle sağ yanağının çizildiği görüldü.

Sayfa Yükleniyor...