Bahar havasına devam

Batı kesimlerde yüksek sıcaklıklar sürüyor. Orta ve doğu bölgelerde zaman zaman yağış var.

Türkiye'nin tamamında bugün de sıcaklıklar yüksek, Marmara'da yine 28 dereceler ölçülecek ancak Ege'den başlayarak, Çanakkale, Bursa ve Anadolu genelinde bahar sağanakları da görülecek. Akdeniz'den Güneydoğu’ya kadar ise sıcaklıklar artık 30 dereceye yakın.

Beş büyük kentin hava koşulları şöyle: İstanbul bugün biraz bulutlanacak sıcaklık yine gölgede 24 derece, sonraki günlerde hafif yağmur olasılığı var. Ankara'da 1 gün ara veren bahar yağmurları yeniden başlıyor sıcaklık ise 25 derece. İzmir'de de kısa süreli yağmur olabilir sıcaklık yüksek gölgede 27 derece.

Marmara'da bugünde 26-28 dereceler ölçülecek. Ancak cumaya kadar Çanakkale, Balıkesir, Sakarya boyunca kısa süreli bahar yağmurları da olacak. 19 mayıs'ta hava 5 derece serinleyecek.

İç Anadolu'da lodosla sıcaklıklar hafta içi 27 dereceye kadar yükselecek. Ancak özellikle akşam üstü bahar sağanakları olacak,19 mayıs ta yağış daha kuvvetli.

Ege'de sıcaklığı yükselten ılık rüzgarlar nemde taşıdığından başta Muğla, Aydın , Afyon olmak üzere bölgenin tüm iç kesimlerinde yağmurlara neden olacak. Sıcak havayla birlikte bu sağanaklar cumaya kadar sürecek.

Çok yağmurlu bir bahar geçiren Akdeniz'de özellikle dağların yamaçındaki ilçelerde sağanaklar devam ediyor. Güneydoğu'da yarın Diyarbakır’da bir ara sağanak olabilir

Doğu Anadolu'da güneş görülüyor ama öğle saatlerinde gökgürültülü yağmurlar da oluyor. Sıcaklık Erzurum'da 19, Malatya'da 22 dereceye yükseliyor.

Karadeniz'in kıyılarında değil ama Bolu, Kastamonu gibi iç kesimlerinde kısa süreli yağmurlar olabilecek. Sıcaklık yüksek Bolu 25, Trabzon 22 derece. Perşembe biraz serinleme olacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...