Bahçeli: AKP, PKK'ya teslim oldu

MHP lideri Devlet Bahçeli, PKK'lıların Silopi'de teslim olmaları sırasında yaşananları "rezalet" olarak niteledi. Bahçeli, PKK'nın Türkiye'ye değil, AK Parti'nin terör örgütüne teslim olduğunu savundu.

Anadolu Ajansı 20.10.2009 - 13:27

Bahçeli: AKP, PKK'ya teslim oldu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, PKK’lıların teslim olmasına değindi.

Bahçeli, “''PKK, Türkiye'ye değil; AKP, PKK'ya teslim olmuştur. Durum bundan ibarettir” dedi.

Bahçeli, ''Sözde açılım'' adı verilen sürecin, küresel projeler kapsamında değerlendirilmesi ve yabancı dayatmaların yeni bir şekli olarak yorumlanması gerektiğini iddia etti.

Bahçeli, bugün gelinen noktada, bu senaryonun son sahnesine girildiğini işaret eden çok ciddi gelişmeler olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi: ''Türkiye silahlı ve silahsız bütün imkanlarını kullanarak, teröristleri ortadan kaldırmak, silahları ile birlikte adalete teslimiyetini sağlamak zorundadır. Ancak, böylesi bir tam teslim almanın hiçbir pazarlığa tabi olmaması, kimsenin ipoteğine bırakılmaması, başkalarının insaf ve iznine tabi olmaması şarttır” dedi.

Bahçeli, “Başbakan'ın sebeplendiği bu yıkım projesi, İmralı canisinin terör örgütünün Kandil'deki kadrolarının, etnik bölücü mihrakların Barzani ve Talabani'nin etrafında kenetlendiği Türkiye'ye kefen biçme projesidir” diyerek sözlerine devam etti.

"ERDOĞAN 29 EKİM'DE BAŞ AKTÖRLE BULUŞACAK"
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim’de ABD Başkanı Barack Obama ile görüşecek olmasına değinen Bahçeli bu konuyla ilgili olarak da, “Başbakan bu projeyi gönüllü olarak okyanus ötesinden teslim almıştır. Ayrıntıları görüşmek üzere de 29 Ekim'de baş aktörle buluşacaktır. AKP zihniyeti ve Başbakan Erdoğan, Kandil kadrolarının geride kalmış bütün niyetlerini siyaset zemini içinde çözmeyi kafasına koymuş ve bölücülüğün yeni liderliğine soyunmuştur. Ve bu konuda İmralı canisi ile rekabet ve iş birliği başlatmıştır. Bu itibarla, Kandil gezisinden dönen eli kanlı teröristleri kucaklama ve affetme görevi Başbakan Erdoğan'a düşmektedir” diyerek eleştirilerini sürdürdü.

Konuşmasında AB İlerleme Raporu'na da değinen Bahçeli, ''ABD'ye yapacağı son gezide 'Kürt açılımını' görücüye çıkararak, bu konuda tekmil verecek olan Başbakan'ın, AB'nin bu yol haritasını da aşamalı olarak hayata geçirmek suretiyle Avrupalı kimliğini ispat etmesi beklenmelidir'' dedi.

"ERMENİSTAN PROTOKOLLERİNİN KEYFİYETİ AK PARTİ'YE AİT"
Türkiye ile Ermenistan arasında imzalanan protokollerin de keyfiyetinin AK Parti'ye ait olduğunu belirterek, bu protokollerin Türk milletinin tamamının iradesini ve duygularını yansıtmadığını savundu.

Ermenistan'ın Ermeni soykırım iddialarından geri adım atacaklarına dair en küçük bir işaret henüz alınmadığını ifade eden Bahçeli, protokollerin Mecliste onaylanması için baskıların geleceğine dair güçlü emareler görüldüğünü söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, MHP'nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in 1993 yılında Ermenistan ile ilişkilerin kurulması için yaptığı girişimleri hatırlattığına değinen Bahçeli, Türkeş'in bu girişimlerinin Azerbaycan topraklarının işgalinin durdurulması, esir alınan Azeriler'in serbest bırakılması amacına yönelik olduğunu belirtti.

Bahçeli, Türkiye-Ermenistan futbol müsabakasında, Azerbaycan bayrağının yasaklanması nedeniyle de tepkilerin had safhaya ulaştığını kaydetti. Bakü'deki Hıyaban Türk Şehitliğinden Türk bayraklarının kaldırıldığına dair haberlerin Anadolu Türklüğünü derinden üzdüğünü ve incittiğini ifade etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...