MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Nevşehir’de partililere seslendi.

İstanbul merkezli yolsuzluk ve rüşvet operasyonu üzerinden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik eleştirilerde bulunan Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

“Hakim ve savcılara, emniyet mensuplarına yolsuzluklarının üzerine gidin, kökünü kazıyın diyerek babalık yapamıyor. Oğlunun babası ama Türkiye’deki Bilallerin hiçbirinin babası olamıyor. Oturdukları zaman da ‘devlet baba’ diyorlar, ama öyle değil. İşte gördünüz durumu. Şimdi kalkmış herkesi suçluyor. Bu böyle devam etmemeli. Bu böyle devam ederse bunun sonu hayırlı olmaz. Bunun geçmişten bugüne yaşanılanları var.

Bugün için kendini kurtarabilirsin. Ama Cenab-ı Allah lütfedip MHP iktidar olursa, bütün bunları masanın üzerine koyar, yedi sülalenden bunun hesabını sorar. Yüce Divan’da gitmekten başka çıkış yolun olmaz. Zaten sürekli olarak havalarda, havaalanında dolaşıyorsun. Gitmediğin ülke kalmadı. Eğer oralardan bir yer beğendiysen oraya da kaçabilirsin.

Ama nereye gidersen git, bu millet iradesi kulağından tutar, Ankara’ya getirir, bunun hesabını sorar. Bu olabilir mi diyorlar. İsterseniz deneyin, nasıl olacağını göreceksiniz. Önce 30 Mart seçimleri, daha sonra cumhurbaşkanlığı seçimi var. 30 Mart bizim için çok önemli.”