Bahçeli: Çözüm sokaklarda değil

MHP lideri, pankart kriziyle gündeme gelen Aydın’da halka selendi. Açılım politikasını eleştiren Bahçeli, 'çözüm sokak değil MHP'nin iktidarıdır' dedi.

NTV Haber 01.08.2010 - 20:53

Bahçeli: Çözüm sokaklarda değil

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bir süre önce pankart krizinin yaşandığı Aydın'da 'referanduma hayır mitingi'nde konuştu.

Bahçeli, Aydın İl Başkanlığı binasından kaldırılan 'sen açıldıkça analar ağlıyor' pankartının, demokratik açılımın özü olduğunu savundu. MHP Genel Başkanı, açılımı 'Başbakan'ın yıkımı' olarak değerlendirdi:

Bahçeli şöyel konuştu: "Parkart astınız. Başbakanın resmini küresel zalimle yanyana koydunuz, ‘sen açıldıkça analar ağlıyor’... İşte açılımın özü bu. Aydınlı sorunu tespit etmiş ve kararını vermiş.

Başbakan açıldıkça İmralı canisi doğruldu, bölücülük zirve yaptı. Başbakan'ın yıkımı bundan ibaret. Kim bu rezalete dayanır" şeklinde konuştu.

"ÇÖZÜM SOKAK DEĞİL"
"Şartlar ne kadar ağır olursa olsun, çözüm sokak değil" diyen Bahçeli, "Çözüm MHP'nin iktidarıdır. Şartlar ağır ama buna karşı devlet ayakta. Olmayan Başbakan ve Hükümet. MHP asla sokaklarda değil..." ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...