NTV

Bahçeli: Kürt sorununu konuşmaktan vazgeçin

Türkiye

MHP lideri Bahçeli, Kılıçdaroğlu ile Erdoğan arasında gerçekleştirilen görüşmeyi değerlendirdi. Türkiye'de Kürt sorunu olmadığını söyleyen Bahçeli, ""CHP ve AKP bunu konuşmaktan vazgeçmeli" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile Başbakan Erdoğan arasında gerçekleştirilen 'Kürt sorunu' görüşmesini sert bir dille eleştirdi.

Bu sürecin parçası olmayacaklarının işaretini veren Bahçeli, "CHP ve AKP; yapay, asılsız ve suyu yokuşa akıtmaktan başka hiçbir işe yaramayan, tehditlerle dolu sözde Kürt sorununu konuşmaktan acilen vazgeçilmelidir" diye konuştu.

Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada "AKP ile CHP arasındaki siyasi akrabalık ilişkisi, bilhassa bölücü teröre sakat ve mahsurlu bakıştaki yakınlık yapılan karşılıklı temaslarla iyice su üstüne çıkmıştır" dedi.

CHP ile bu konuda kesinlikle görüşmeyeceklerinin altını çizen Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye'nin Kürt sorunu değil, vahşi nitelikli bölücülük ve terör sorunu bulunmaktadır. Bu gerçeğin üzerini örterek, sözde Kürt sorunu çevresinde AKP ile CHP'nin fikir birliği içine girmesi Türk milleti adına büyük bir talihsizlik ve hüsrandır."

MHP lideri ayrıca AKP ve CHP'yi bölücü terörün kökünün kazınması amacına yönelik işbirliğine davet etti.