Bahçeli’den tehditvari konuşma

MHP lideri Bahçeli, “Buradan bütün Meclis’e sesleniyorum, MHP’nin sıralarına bir metre yaklaşan, bundan sonra ne olacağını görecektir” dedi.

09.02.2010 - 12:22

Bahçeli’den tehditvari konuşma

Partisinin Meclis Grup Toplantısı’nda konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli geçen hafta Meclis'te yaşanan kavgaya ilişkin açıklamalarda bulundu.


Bahçeli , ''Niyet sahipleri ayaklarını denk alsınlar, kuru tehditlere pabuç bırakmayacağız ve nereden gelirse gelsin her türlü saldırıyı da anında defedeceğiz. Meclisteki herkese sesleniyorum: MHP'nin sıralarına bir metre yaklaşan bundan sonra ne olacağını görecek'' dedi.

Bahçeli, "Bizim bu siyaset şebekeleriyle onların anlayışlarını taklit ederek mücadele etmemiz mümkün değildir. Başbakan Erdoğan ve ekibinin bir gün fazla iktidarda olmak için yapmayacağı şeyin olmadığını biliyoruz” diyerek sözlerini sürdürdü.

Geçen hafta yaşanan olaylarla ilgili değerlendirmelerine devam eden Bahçeli şunları kaydetti; “Geçtiğimiz hafta TBMM’de yaşananlar yalnızca AKP’nin acziyetini değil, aynı zamanda kalemlerini satmış olanların da ahlaki sınavı olmuştur.Partimizin tamamen haklı olduğu bir konuda bile, gerçeğin arkasında durmaktan korkanlar, gırtlağına kadar hükümete bağımlı kiralık vicdanlar aynı ahlaksızlığı sergilemiştir.”

MHP sıralarına yürüyenleri Haçlılara benzeten Bahçeli, “Yerlerinden kalkarak, MHP sıralarına gelmeye çalışan, son bir hamle yaparak yanımıza gelmeye çalışanlar yorgun Haçlı kalıntıları gibidir.

Başbakan’ın kulaklarına kadar kızarmasına neden olan ne eşi olan hanımefendinin yaşadıklarıdır, ne de peygamber yakıştırmasıdır. Hesap verme korkusu iliklerine işlemiş, her ahlaksızlığa tutunmuş bir zihniyetin iflasının tükenişidir” dedi.

Bahçeli, ''Tahriklerin zirve yaptığı bu esnada bazı AKP milletvekillerinin oturmaları gereken yerlerden kalkarak Genel Başkanlarının işaret ettiği yöne doğru ilerlemişlerdir. TBMM'de kendilerine ayrılan bölümde oturan partimize mensup milletvekillerine yönelmişler ve fiili bir saldırı gerçekleştirmek istemişlerdir. Bütün bu gelişmeler olurken, olayın tahrikçisi Başbakan Erdoğan ise grubunu kendi rezillikleri ile başbaşa bırakıp Genel Kurul dışına kaçmıştır'' diye konuştu.

Son milletvekili genel seçimleriyle partisinin Meclis'te yerini aldığını ve yüksek bir siyasi sorumlulukla oynanan oyunlara çomak soktuğunu kaydeden Bahçeli, böylece hem küresel oyunları hem de AK Parti ve CHP'nin iki kutuplu senaryosunu bozduğunu ifade etti.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, şöyle konuştu; ''Özellikle tek başına iktidar kuvvetinin hoyratlığı ile kendinde güç vehmeden AKP zihniyetinin 'açılım' denen yıkımın ve PKK ile işbirliği arayışlarının, MHP kalesine çarparak darmadağın olması, Başbakan ve ekibinde şok dalgası yaratmış ve tam bir bozgun ve gerçek ricat hali bütün partisini kaplamıştır.

Bugün öfke, hiddet, tahrik, telaş, panik, tükeniş ve nihayet sonuçsuz saldırı olarak karşımıza çıkan AKP zihniyetinin durumu budur ve gerçekler bundan ibarettir. Türk milleti kavramından duyduğu rahatsızlık, Başbakan Erdoğan'ı, bu milleti canı pahasına savunmaya yemin etmiş MHP'nin temsilcilerine saldırmaya varan bir tükenişin içine sürüklemiştir. Bütün bu gelişmeler, iktidardan gideceğini anlayan, saltanatının sona erdiğini gören, milletimizin sırtından atmaya hazırlandığını fark eden siyaset sırtlanlarının nafile saldırılarıdır."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...